Batuta me Merkel dhe liderët botërorë, Rama zbulon “prapaskenat” e Samitit të Klimës (FOTO LAJM)

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Skoci, në Samitin e Klimës që po zhvillohet në qytetin Glasgoë.

Rama ka ndarë në Facebook disa momente nga Samiti me liderët botërorë, përfishër kancelaren në largim Angela Merkel, kryemistrin briranik Boris Johnson, presidenten e KE-së Ursula von der Lyeyen, presidentin francez Emmanuel Macron, presidentin serb Aleksandër Vuçiç etj.

Në shumicën e fotove ata shfaqen të qeshur, që të lë të kuptosh se mes tyre janë shkëmbyer batuata.

Shihni fotot më poshtë!


Shtuar 1.11.2021 20:33