Bashkitë pa kryetar, Meta vendos të nisë procedurat për shpalljen e dates së zgjedhjeve

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar zgjedhjet lokale në disa prej bashkive të cilat janë momentalisht pa kryetar.

Meta tha se kishte pritur deri më tani vendimin e Gjykatës Kushtetuese, e cila sipas tij nuk dha një vendim.

Ndërkohë ende nuk ka një datë konkrete dhe pritet dekreti i presidentit dhe konsultimi mes palëve për të gjetur një zgjidhje./albeu.com/


Shtuar 14.01.2022 12:57