Basha barazon Ramën me Enver Hoxhën: Konsultimi i sotëm njësoj si parulla e dikurshme (VIDEO)

Kryedemokrati Lulzim Basha u shpreh nga Kurbini se kryeministri Rama është kther njësoj si diktatori Hoxha dikur.

Sipas Bashës, “konsultimi kombëtar i sotëm” i ndërmarrë nga Rama, është njësoj siç vepronte partia komuniste dikur me parrullën e famshme “ çfarë don populli bën partia, çfarë thotë partia bën populli”.

“Kishte një parrullë, sa herë që bënin krime, sa herë që fusnin në burg të pafajshëm, sa herë vrisnin e sa herë varfëronin, thonin çfarë don populli bën partia dhe çfarë thotë partia bën populli. Sot quhet konsultim kombëtar. Pasi ka vjedhur shqipërinë si askush dhe e ka shpopulluar nga askush, tani na nxjerr formularë me pyetjë”, u shpreh Basha.

Komentet kryedemokrati i bëri gjatë takimit me bazën demokrate në qytetin verior të Kurbinit./albeu.com/

Shtuar 20.01.2022 15:51