Bajram Begaj mbërrin në presidencë, pritet nga Ilir Meta

Bajram Begaj ka mbërritur në presidencë ku dhe është pritur nga paraardhësi i tij Ilir Meta, i cili i dorëzon ditën e sotme postin presidencial kreut të ri të shtetit.

Ndërkohë që pritet që pas takimit mes dy Presidentëve, Begaj të mbajë një fjalim përpara të ftuarve që janë të pranishëm në ceremoni.

Pak më herët Presidenti Begaj, bëri betimin në Kuvendin e Shqipërisë./albeu.com

Shtuar 24.07.2022 19:17