Avokati tregon sa duhen të dënohen shkaktarët e aksidentit me 4 viktima: Ligji e përcakton qartë, por mungojnë burrat dhe gratë në drejtësi

Një aksident tragjik në aksin Fier-Levan i mori sot jetën katër pjesëtarëve të familjes Gushi.

Ndërkohë që në rrjet kanë plasur komentet ku thuhet se shaku është shpejtësia me të cilët po drejtonin mjetin tre të rinjtë, avokati Redon Meksi tregon se dënimi për autorin është 20 vite burg.

Megjithatë ai shton se nuk qëndron problemi tek mungesa e ligjit, por tek ata që vendosin drejtësi.

Postimi i avokatit
jo po te denohet per vrasje me paramendim , jo po per genocid etj etj po lexoj neper fb.
ligji e ka te parashikuar qarte kete veper penale e cila denohet ne maksimale deri ne 20 vjet (rasti i sotshem)
problemi nuk qendron tek mungesa e ligjit per te denuar por tek mungesa e burrave dhe grave ne drejtesi per ta zbatuar kete…

Shtuar 25.06.2021 15:39