Asnjë vdekje dhe 15 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë regjistruar 15 raste të reja me Covid-19 dhe asnjë vdekje.

Ministria e Shëndetësisë raporton se janë shëruar 8 qytetarë, ndërsa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157.719.

Në total numri i rasteve aktive është 330.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 2.499 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.607.518 doza të vaksinës.

Deri më sot 757.103 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë./albeu.com


Shtuar 23.11.2021 15:03