Arsenali kalon dhe Leeds, vijon rrugën drejt titullit

Arsenali vazhdon rrugëtimin drejt titullit kampion. Gooners mundën 4-1 në shtëpi Leeds, duke shkuar kështu në +8 pikë nga ndjekësit e Manchester Cityt.

Gabriel Jesus realizoi golin e parë të ndeshjes me penallti në minutën e 35-të. Për brazilianin ky ishte goli i parë pas një periudhe të gjatë.

Në pjesën e dytë, 3 pikët u siguruan nga White. Më pas, sërish Gabriel Jesus protagonist, duke thelluar avantazhin.

Kristensen ngushtoi shifrat, ndërsa Granit Xhaka në fund tregoi se është në një formë të mirë, duke “tundur rrjetën”. Në Premier League, pasdite do luhet Chelsea-Aston Villa.


Shtuar 1.04.2023 18:01