Arrestohet 27-vjeçari në Fier, theu masën e arrestit në shtëpi për të shitur lëndë narkotike

Policia ka arrestuar një 27-vjeçar në Fier, i cili kishte thyer masën e sigurisë “Arrest në shtëpi”. Ai  është kapur duke shitur kokainë në një tabachino.

“Sekuestrohet një sasi lënde narkotike kokainë e ndarë në doza të gatshme për shitje. Gjatë kontrolleve në biznesin privat (tabachino) të këtij shtetasi, si dhe në banesën e tij, u gjet dhe u sekuestrua në cilësinë e provës materiale, një sasi lënde e dyshuar narkotike kokainë e ndarë në doza të gatshme për shitje.

Gjykata i kishte caktuar 27-vjeçarit masën e sigurisë “Arrest në shtëpi”, pasi më datë 19.01.2022 u kap nga Policia e Fierit teksa ushtronte në të njëjtin biznes privat (tabachino), veprimtarinë kriminale të shitjes në doza, të lëndës narkotike kokainë. Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Fier, për veprime të mëtejshme, për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, “Përshtatja e lokalit për përdorim droge” dhe “Largimi i të burgosurit nga vendi i qëndrimit”.”, thuhet në njoftimin e policisë./albeu.com


Shtuar 26.05.2023 09:30