Allegri te Reali, Zidane i afrohet Juves, pakti i gjakut midis Perez dhe Agnellit

Gjithnjë e më shumë në aksin Torino-Madrid po aludohet për një rikthim të Zinedin Zidan këtë herë si trajner të Zonja e Vjetër ndërsa në stolin e Realit mundet të ulet Alegri .

Një pakt i vërtetë gjaku, ai mes Juve dhe Real Madrid, ai midis Andrea Agnelli dhe Florentino Perez. Të tjerët kanë tradhtuar, ata qëndrojnë besnikë, ndaj vetvetes dhe për këtë arsye ndaj Superligës. Ndoshta duke kërkuar zgjidhje në treg që mund të ndihmojnë të dy klubet.

Larg nga përjashtimi, për shembull, një shkëmbim lojtarësh, për Juve dikush si Asensio do të ishte shumë i përshtatshëm, Real studion se çfarë kartoni të duhur për të vazhduar. Pastaj ka dy stola për t’u caktuar.

Cikli i dytë i Zinedine Zidane duket se ka arritur kreditet e fundit, ai i Andrea Pirlo, pa ndalur surprizat, as nuk do të fillojë. Dhe ndërthurja mund të çojë në rregullimin e kornizave përkatëse teknike, duke i dhënë njëra-tjetrës një dorë ose të paktën të mos e pengojë njëri-tjetrin.

Me Max Allegri i cili pas një refuzimi të madh si ai i vitit 2018 po kthehet shumë aktual për Real Madrid. Dhe Zidane i cili, me dy vjet vonesë, sheh citimet e tij në orbitë Juve të ngrihen me shpejtësi.


Shtuar 9.05.2021 17:15