Alarm në Vatikan, 46-vjeçari me thika në çantë kërcënon dhe bërtet: Do t’ju vras të gjithëve

Vatikani është alarmuar sot nga një person, i cili me thikë ka kërcënuar njerëzit dhe bërtiste para kishës së Shën Pjetrit duke thënë: “Do t’ju vras të gjithëve”.

Të tmerruar, turistët filluan të vraponin, ndërsa policia arriti të çarmatosë 46-vjeçarin dhe ta arrestojë.

Sipas mediave italiane, 46-vjeçari kishte në çantën e tij edhe tetë thika të tjera./albeu.com

 

 

 

 


Shtuar 25.06.2021 20:37

Tags: ,