Aksidenti i tretë brenda orës, makina përplaset me trafikndarësen, plagoset rëndë çifti i të moshuarve

 Aksidenti i tretë në pak minuta në vendin tonë. Së funmi një makinë është përplasur me trafikndarësen në By-passsin e autosradës në Lushnje.

Si pasojë e këtij asksidenti ka mbetur i plagosur rëndë çifti i të moshuarve, Arqile dhe Olimbi Gjini që po udhëtonin  me një “Ford Fiesta”.

Me dy ambulanca janë transportuar me urgjencë për në spitalin e Lushnjës dhe janë nën kujdesin e mjekëve jashtme rrezikut për jetën. Policia në vendngjarje po punon për disiplinimin e trafikut për mos bllokimin e kahut të lëvizjes drejt Fierit./albeu.com