Aksident në Tiranë: Makina del nga rruga, plagosen 4 pasagjerët

Një aksident ka ndodhur në Tiranë ku shtetasi t A. D, 44 vjeç, pasi ka humbur kontrollin e mjetit dhe ka dalë nga rruga. Si pasojë janë dëmtuar 4 pasagjerët në mjet, të cilën ndodhen në spital, nën kujdesin e mjekëve.

NJOFTIMI I POLICISË:

Tiranë

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr.4 bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit F. Z, 62 vjeç, pasi në rrugën “Filip Shiroka”, u konstatua duke ndërtuar pa leje një magazinë.

Nga specialistët e Qarkullimit Rrugor u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit A. D, 44 vjeç, pasi ka humbur kontrollin e mjetit dhe ka dalë nga rruga. Si pasojë janë dëmtuar 4 pasagjerët në mjet, të cilën ndodhen në spital, nën kujdesin e mjekëve.

Më datë 07.10.2021, shtetasi E. A, me detyrë përgjegjës, kallëzon se gjatë natës, në fshatin Sharkë, Vorë, në makinerinë e kafesë të një firme, kanë vjedhur një shumë të vogël parash. Punohet për identifikimin dhe kapjen e autorit.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të metejshme hetimore.


Shtuar 8.10.2021 11:59