Aksident në Korçë, 1 i vdekur dhe 5 të plagosur rëndë! Makinat bëhen copash

Një aksident i rëndë është regjistruar në fshatin Belorta në Korçë. Dy automjete janë përplasur me njëra-tjetrën, si pasojë shtetasi Elvis Mizaku, 36 vjeç  ka ndërruar jetë gjatë transportimit për në spital.

Sipas informacioneve pesë persona të tjerë raportohet se kanë mbetur të plagosur. Shkaku i aksidentit paraprakisht dyshohet të jetë parakalimi i gabuar dhe shpejtësia e lartë.

Siç shihet edhe nga pamjet, përplasja ka qenë e fortë, ndërsa automjetet janë të shkatërruara.

Njëra prej makinave ka përfunduar në anë të rrugës.

/albeu.com


Shtuar 4.02.2024 17:31