Aksident i rëndë në Spille! Çifti përfundon në kanal, vajza në gjendje të rëndë

Njtë aksident ka ndodhur mesditen e sotme në zonën e Spillesë, ku kanë identifikuar dy të rinj, Dori Zonja e Jonida Toska me origjinë nga Lushnja.

Mësohet se të dy kanë qenë duke udhëtuar me makinë, në momentin që mjeti ka dalë nga rruga dhe ka përfunduar në kanal.

Një efektiv policie që ndodhej në vendin e ngjarjes ka dërguar çiftin në spital, për të marrë ndihmën e nevojshme mjekësore. Edhe pse ndodhej jashtë orarit të punës, efektivi ka marrë mjetin e tij personal dhe është nisur bashkë me çiftin e plagosur drejt Spitalit Rajonal të Durrësit

Dyshja tashmë janë në duart e bluzave të bardha. Ajo që është në gjendje të rëndë, është e reja Jonida Toska e cila ka marrë plagë më të rënda.

Shtuar 13.06.2021 16:09