Aksident i rëndë në aksin Shkodër-Lezhë, makina përplas për vdekje këmbësorin, drejtuesi largohet nga vendngjarja

Foto ilustruese

Një aksident i rëndë ka ndodhur mesnatën e sotme në aksin Lezhë-Shkodër, ku një makinë ka përplasur një këmbësor, duke e lënë të vdekur në mes të rrugës.

Sipas policisë një automjet me drejtues ende të paidentifikuar, ka përplasur shtetasin M. P. (këmbësor), 68 vjeç, banues në fshatin Troshan, Lezhë, i cili si pasojë ka humbur jetën.

Njoftimi:

Rreth mesnatës, në aksin rrugor “Shkodër-Lezhë”, një automjet me drejtues ende të paidentifikuar, ka përplasur shtetasin M. P. (këmbësor), 68 vjeç, banues në fshatin Troshan, Lezhë, i cili si pasojë ka humbur jetën.

Grupi hetimor vijon punën për identifikimin dhe arrestimin e drejtuesit të mjetit, si dhe për sqarimin e rrethanave të rastit.


Shtuar 30.11.2023 10:32