“Air Albania” po mbushet, kanë nisur ndeshjet e para: Kur pritet të ngjitet në ring Marku?

Ka ardhur momenti të cilin të gjithë e prisnim. Stadiumi “Air Albania” po nis të mbushet ndërsa në ring kanë nisur ndeshjet e para.

Florian Marku me shumë gjasa do të ngjitet rreth orës 21:00, kur përballë do të ketë boksierin Miguel Ramirez.

Një përballje, në të cilin fituesi do të marrë titullin e WBC Silver.

Kjo është cilësuar si përballja më e rëndësishme në karrierë për Florian Markun, jo vetëm për faktin se po përballet në vendin e tij në një arënë të mbushur e gjitha për të, por edhe sepse do të ngjitej në klasifikim.

Kundërshtari i Markut,  ka më shumë eksperiencë, pasi ka zhvilluar 22 ndeshje, nga të cila vetëm 2 ka humbur dhe një barazim.

Albeu.com, sjell pamjet e fundit nga stadiumi i cili ende nuk është mbushur.

 

Shtuar 25.08.2022 16:53