Agjenti i Hysaj: Napoli humbet nga largimi i tij, ka oferta elitare

Ndër më të mirët në fushë dje në Napoli-Lazio 5-2, Elseid Hysaj do të largohet nga Napoli në fund të këtij sezoni. Në fund të kontratës, lojtari përmes agjentit të tij po shikon përreth.

“Muaji maj do të jetë vendimtar. Elseid është një lojtar i nivelit të lartë, kështu që ai meriton një klub të nivelit të parë – deklaroi Mario Giuffredi për mikrofonët e” Radio Punto Nuovo “-.

Janë të gjithë klube të rëndësishme. Nëse Hysaj largohet nga Napoli, do të humbasë Napoli, edhe nëse nuk e dini kurrë për të ardhmen e tij, si dhe atë të Gattuso.

Ka 4-5 situata për të cilat po punojmë për Hysaj, 2-3 në Itali, dy jashtë vendit. Italianet janë të klasit të parë, me një histori të rëndësishme”.


Shtuar 23.04.2021 17:14