400 vende të lira në Ushtrinë Shqiptare, Rama të rinjve: Aplikoni, nderoni kombin! (FOTO LAJM)

Ushtria shqiptare ka 400 ofron 400 vende të lira pune.

Lajmin e bëri të ditur kryeministri Edi Rama, i cili iu bën thirrje të rinjve të aplikojnë për 400 vende të lira në Ushtrinë Shqiptare.

Ai ka publikuar nismën e rekrutimit për ata që duan një karrierë profesioniste për të qenë përfaqësues me krenari të vendit tonë përkrah trupave të NATO-s në ruajtje të paqes dhe sigurisë në botë.

“MIRËMËNGJES. Ti ke forcën që nderon kombin, kjo është nisma e rekrutimit për 400 vendet e lira për të rinjtë që kanë dëshirë të zgjedhin një karrierë profesioniste pranë Forcave të Armatosura të Shqipërisë për të qenë përfaqësues me krenari të vendit tonë përkrah trupave të NATO-s në ruajtje të paqes dhe sigurisë në botë. Behu pjesë dhe suksese, https://bit.ly/3HhPTQm”, shkruan Rama./albeu.com/


Shtuar 29.12.2021 08:33