24 të vdekur dhe 1.029 raste pozitive me COVID-19 në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë regjistruar 24 vdekje nga COVID-19 dhe 1.029 raste pozitive.

Gjithashtu, ministria e Shëndetësisë njofton se janë shëruar 3.266 persona duke e ulur numrin e rasteve aktive në 22, 223.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 955.811 doza të vaksinës. Deri më sot 329.246 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë./albeu.com