22 viktima dhe 609 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 22 viktima dhe 609 raste të reja me COVID-19.

Viktimat janë regjistruar: 6 në Shkup, 5 në Strumica, 2 në Prilepi, 2 në Strugë, nga 1 në Tetovë, Gostivar, Berovë, Kavadri, Kumanovë, Kriva Pallanka dhe Dibër.

Gjatë 24 orëve të fundit betejën me Covid e kanë fituar 347 pacientë.

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me COVID-19 nga fillimi i epidemisë është 183.059, numri i pacientëve të shëruar është 163.417, numri i vdekjeve6.236. 6.236./albeu.com