12 vdekje dhe 327 raste të reja me Covid në Maqedoninë e Veriut

Gjatë 24 orëve të fundit, në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 327 raste të reja me Covid-19.

Instituti i Shëndetit Publik në 24 bën me dije se gjithashtu edhe 325 pacientë të shëruar.

Po ashtu mësohet se betejën me Covid-19 nuk kanë mundur ta fitojnë 12 pacientë./albeu.com

 


Shtuar 17.12.2021 18:30