Muriqi përshëndet Lazion, piketohen dy emra për sulmin

Vedat Muriqi është gjithnjë e më shumë larg Romës dhe te Lacio ka nisur gjuetia për një sulmues të ri.

Emri i parë në listën e Tares, raporton Corriere dello Sport, do të ishte Erik Botheim i Bodo / Glimt, 21 vjeç, i cili në Ligën e Konferencës kundër Romës realizoi (3 gola në 2 ndeshje).

Profili tjetër i vlerësuar do të ishte ai i Benjamin Sesko. Sulmuesi i Salzburg ka ka lindur në 2003. /albeu.com/


Shtuar 13.11.2021 10:31

Tags: ,