Më të mirët në fushë, ky pritet të jetë formacioni i Spanjës ndaj Kosovës

Kombëtarja e Spanjës do ta pres Kombëtaren e Kosovës, e vlefshme për xhiron e dytë të kualifikimeve për Kupën e Botës.

 

Pas barazimit ndaj Greqisë dhe fitores kundër Gjeorgjisë, Spanja synon rezultat pozitiv edhe ndaj “Dardanëve”.

Trajneri Luis Enrique e ka përgatitur formacionin ndaj Kosovës, derisa në formacionin startues pritet të jenë top yjet.

Formacioni i mundshëm i Spanjës (4-3-3): Simon; Alba, Ramos, Garcia, Porro; Rodri, Pedri, Koke; Torres, Olmo, Morata.

Ky formacion do ti sillte vërtetë telashe “Dardaneve” në rast që Challandes vazhdon t’i besojë sistemit (4-2-3-1), duke marrë parasysh shpejtësinë e sulmuesve spanjoll./

Shtuar 31.03.2021 08:03

Tags: ,