Mbërriti me vonesë në stadium, Luis Enrique u bllokua 1 orë në ashensor para ndeshjes me Kosovën

Luis Enrique pësoi një fatkeqësi para ndeshjes që Spanja luajti kundër Kosovës, për kualifikimet në Botërorin “Katarin 2022″.

Këtë ndeshje, Kosova e fitoi me rezultat 3-1, pas golave të të rinjëve, Dani Olmo, Ferran Torres dhe Gerard Moreno.

Me sa duket, trajneri kombëtar ishte mbyllur në ashensorin e hotelit për rreth një orë me gjashtë anëtarë të stafit teknik.

Pas zgjidhjes së problemit, Luis Enrique dhe shokët e tij udhëtuan në fazën e ndeshjes me makinat e Federatës.


Shtuar 1.04.2021 09:40