Asnjë vdekje dhe7 raste të reja në 24 orët e fundit në Kosovë nga Covid-19

Gjatë 24-orëve të fundit në Kosovë nuk është shënuar asnjë vdekje Covid ndërkohë që kanë rezultuar 7 raste pozitive nga 2202 testime të kryera.

Njoftimi i plotë i IKSHPK:

18 Korrik 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Nga 2.202 testime, 7 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

Sot janë shëruar 2 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 105.536.

Në total numri i rasteve aktive është 103.

Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun:

https://datastudio.google.com/…/2e546d77…/page/MT0qB

Mbani maskat! Respektoni distancën! Mbani higjienën!

Shtuar 18.07.2021 15:23