​Policët kërcënohen gjatë kontrollit në një lokal në Prishtinë

Policia e Kosovës  ka qenë një rast për prishje të rendit dhe qetësisë publike, në një lokal ku kishte shumë njerëz, duke u shqiptuar tiketa për mosrespektim të masave anti-COVID, një i dyshuar ka kanosur me fjalë një zyrtar policor.

I dyshuari mashkull kosovar është arrestuar dhe në konsultim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

Rasti raportohet të ketë ndodhur në Prishtinë.

Shtuar 21.03.2021 10:03