Horoskopi javor 15-21 mars: Mësoni kë prej jush e pret një javë e vështirë

Dashi

Mos i lejoni vetes mendime negative ose panik këtë javë, edhe nëse kjo ka të bëjë me shëndetin tuaj ose të një personi të dashur. Ngjarjet do të jenë patjetër të ndryshme, në shumicën e rasteve që lidhen me trajtim të favorshëm ose në shtëpi. Duhet ta dini në fillim të javës që paqëndrueshmëria juaj emocionale mund të shkaktojë probleme, si në dashuri ashtu edhe në marrëdhëniet tuaja në shtëpi. Gjatë kësaj jave, marrëdhënia juaj me njerëzit e lindur nën shenjën e Luanit, Dashit ose Shigjetarit do të kalojë nëpër disa sprova. Kjo javë do të jetë e favorshme për kontaktet dhe angazhimet tuaja profesionale dhe të biznesit. Ju mund të merrni një ofertë për një punë të re ose për të filluar një aktivitet të ri, për të gjetur klientë të rinj ose partnerë të rinj biznesi. Nëse keni një angazhim për të rregulluar një dokument, kjo do të jetë një kohë e mirë për raste të tilla. Gratë do të kalojnë një periudhë shumë të rëndësishme në jetën e tyre. Koha për vendime, për përpjekje të reja, për një siguri më të madhe në fjalë dhe në vepra. Java do të jetë e favorshme për planet e udhëtimit ose njerëzit që jetojnë në distanca të ndryshme nga ju. Burrat do të kenë shanset e tyre unike gjatë këtyre shtatë ditëve. Ndonjëherë do të duket e çuditshme se si disa ngjarje kanë zhvillimin e tyre, gjë që ju sjell ndonjë përfitim ose sukses. Të ardhurat e vogla në buxhetin tuaj personal janë të mundshme.

Demi

Keni një javë përpara jush në të cilën do të keni mundësinë të arrini një zhvillim të rëndësishëm të planeve ose çështjeve të biznesit. Këtë javë, të dashurit tuaj do të kenë një problem serioz (ndoshta) financiar për të cilin ata mund të kenë nevojë për ndihmën ose këshillën tuaj. Shmangni dhënien e këshillave ose premtimeve që kanë të bëjnë me paratë. Ndoshta, vlerësimi juaj për situatën specifike do të dalë i gabuar. Ata që kanë një partner, le të bëjnë të pamundurën për të forcuar marrëdhënien e tyre dhe të bëjnë disa plane më specifike për të ardhmen e tyre. Nëse nuk keni partner, kjo javë do të jetë e favorshme për regjistrim në site të ndryshme takimesh, për një takim të parë përmes miqve,ose të afërmve. Gjatë këtyre shtatë ditëve ju nuk mund të përjetoni saktësisht atë që prisni, por ngjarjet që do të zhvillohen patjetër do të jenë për të mirën tuaj. Do të jetë e rëndësishme të jeni të qëndrueshëm emocionalisht këtë javë. Disa ngjarje do të zhvillohen shpejt dhe kjo mund t’ju ??sjellë më shumë emocione dhe tensione. Gratë do të jenë në gjendje të arrijnë suksese të rëndësishme ose përparim në përpjekjet e tyre. Kjo tendencë e favorshme do të ndihet kryesisht në punën ose biznesin tuaj. Burrat do të mendojnë për atë që nuk kanë arritur të bëjnë deri më tani, cilat marrëdhënie i kanë prishur me ngut, dhe në përgjithësi e kaluara do të vihet në një rivlerësim. Kjo patjetër që do t’ju ??ndihmojë, për sa kohë që keni marrë disa mësime të jetës.

Binjakët

Keni një javë përpara në të cilën do të jeni në gjendje të bëni një ndryshim të rëndësishëm. Mund t’ju sjellë një përvojë shumë të fortë. Këto do të jenë ditë kur disa nga ju do të mbledhin guximin për t’i dhënë fund disa marrëdhënieve, punës, planeve ose përfundimit të një angazhimi të rëndësishëm. Java mund të jetë një pikë kthese në jetën tuaj, fundi i një faze zhvillimi dhe fillimi i një të reje, ndoshta më konstruktive. Probleme ose situata të papritura do të lindin gjatë javës në lidhje me disa shqetësime dhe shqetësime që duhet të shmangen. Nëse keni nevojë të udhëtoni këtë javë, para së gjithash kushtojini vëmendje gjithçkaje që duket e pasigurt ose e rreme. Në një ngjarje të tillë, vetëm ju mund të mbroni veten nga humbja e mundshme. Gratë do të heqin disa njerëz nga lista e tyre e miqve në jetën reale ose në mediat sociale. Ju do të dëshironi të vazhdoni vetëm me ata që kanë rëndësi për ju. Burrat do të kalojnë kohë emocionale. Ndarja e jetës nga një burrë mund të jetë e dhimbshme, por është një ngjarje që askush nuk mund ta ndryshojë.

Gaforrja

Këtë javë do të jeni të zemëruar me përpjekjet për të manipuluar nga njerëzit për të cilët kishit një mendim më të mirë. Përpjekjet për të ndërhyrë në një farë mënyre në punët tuaja familjare ose vendimet tuaja si prindër janë të mundshme. Gjatë kësaj jave, ndërhyrje të tilla do t’ju irritojnë dhe zemërojnë. Gjatë këtyre shtatë ditëve, lajmet, mesazhet ose dokumentet e rëndësishme do të vonohen për arsye të ndryshme. Mësoni të mbani më mirë informacionin dhe dokumentet tuaja personale, pasi ekziston rreziku i humbjes për shkak të pakujdesisë ose vjedhjes gjatë kësaj periudhe. Gjatë javës, do të ketë tension në marrëdhënien tuaj me dikë me të cilin punoni ose keni kontakte profesionale. Kjo javë do të jetë e vështirë për ju sepse do t’ju kërkojë të tregoni më shumë qëndrueshmëri të karakterit. Kjo nuk do të thotë të jesh i vrazhdë ose i paepur, por të kërkosh mënyra diplomatike, të mençura për të dalë nga çdo situatë e ndërlikuar. Një ngjarje në jetën e një gruaje do t’ju trishtojë. Në fakt, ajo aktualisht po përjeton diçka për shkak të gabimeve dhe vendimeve të nxituara. Gratë do të kenë biseda të rëndësishme dhe interesante me njerëz të afërt dhe të largët. Kjo do të jetë një javë e mbarë për të lëvizur në një fshat, qytet ose vend tjetër. Burrat do të kujtojnë fëmijërinë.

Luani

Keni një javë përpara në të cilën do të keni plane ose pritshmëri që lidhen me udhëtime. Sigurisht, këto ngjarje mund të vijnë në një të ardhme të afërt dhe mund t’ju kërkohet që gjatë këtyre shtatë ditëve të përfshiheni në një përgatitje, kërkim, krijim të kontakteve të ndryshme etj. Java do të jetë e favorshme për të udhëtuar ose për të qëndruar në një vend tjetër për një periudhë të caktuar kohe. Gjatë këtyre shtatë ditëve, mund të lindë një konflikt në lidhje me një dokument, kontratë ose marrëveshje të një pasurie ose natyre materiale. Mund të ketë probleme me cilësinë e artikujve ose pajisjeve që keni blerë disa kohë më parë dhe që tashmë tregojnë disa defekte ose mungesë të funksionalitetit të mjaftueshëm. Java do të mbahet mend me lajme të pakëndshme në lidhje me një person që njihni. Kjo mund të ketë lidhje me zhvillimin kompleks ose të pafavorshëm të një problemi shëndetësor. Gjatë javës do të ndiqni me kuriozitet zhvillimin e ngjarjeve në jetën e një gruaje nga rrethi juaj i miqve. Gratë mund të presin një tufë surprizash gjatë javës. Ato do të kenë të bëjnë kryesisht me shtëpinë tuaj, familjen ose marrëdhëniet. Burrat do të jenë në gjendje të presin më shumë, si në lidhje me familjen ashtu edhe me punën. Shqetësimet nuk do t’iu mungojnë, por ka shumë të ngjarë të shkaktohen nga njerëz të lindur nën shenjën e Dashit, Luanit ose Shigjetarit.

Virgjëresha

Nëse keni lindur nën shenjën e Virgjëreshës, këtë javë do të jetë e vështirë për ju të komunikoni me njerëz që janë të njohur për natyrën e tyre kokëfortë dhe të paepur. Ata lehtësisht do t’ju lëndojnë me fjalë, fyerje ose akuza. Ju ka të ngjarë t’i kundërshtoni në një farë mënyre, por përfundimisht nuk do t’ju ??pëlqejnë rezultatet. Nëse është e mundur, jepini fund kësaj marrëdhënieje. Ndaloni së qeni i nënshtruar ndaj ngacmimeve të tilla mendore dhe emocionale. Këtë javë do të përjetoni zhgënjim ose refuzim të papritur të një ideje ose plani në lidhje me dikë në familjen tuaj. Ju mund të përjetoni një moment paniku ose stresi në lidhje me një aksident ose ngjarje të pakëndshme në jetën e një personi që njihni. Gjatë kësaj jave, shumë prej jush do të marrin kohë për të biseduar ose planifikuar raste të ndryshme, qëllimi i të cilave do të jetë përmirësimi i buxhetit tuaj të familjes dhe rritja e të ardhurave tuaja. Java do të jetë e favorshme për të udhëtuar në distanca të shkurtra ose më të gjata, veçanërisht për ato që përfshijnë detyra ose angazhime të caktuara. Gjatë kësaj jave, shumë do të jenë të lumtur me para ose lajme të tjera të mira që do të marrin nga një qytet tjetër. Gratë do të gjejnë zgjidhje më të lehta, intuitive për zgjidhjet racionale të problemeve dhe vështirësive familjare. Java mund të mbahet mend me një ngjarje të rëndësishme për ju që keni në shtëpinë tuaj një person të lindur nën shenjën e Ujorit, Binjakëve ose Gaforres. Burrat do të marrin në konsideratë secilin hap, pasi do të jenë të gatshëm të bëjnë disa veprime të rrezikshme, për t’u përfshirë në gjëra për të cilat nuk kanë njohuri të mjaftueshme.

Peshorja 

Keni përpara një javë në të cilën do të angazhoheni për zgjidhjen e problemeve të ndryshme që lidhen me shtëpinë ose të afërmit tuaj. Tensioni nganjëherë do të jetë shumë i madh dhe do t’ju kërkohet të jeni të qëndrueshëm emocionalisht. Kjo do t’ju ndihmojë të pranoni ngjarjet me mençuri, veçanërisht kur merrni vendime. Në përgjithësi, këtë javë ngjarjet ose ndryshimet kryesore që do të ndodhin në shtëpinë tuaj ose do të ndikojnë në familjen tuaj. Gjatë kësaj jave, përveç stresit më të madh në jetën tuaj të përditshme, do t’ju jepet mundësia të përjetoni shumë momente të këndshme. Do të keni mundësinë të krijoni një marrëdhënie të re romantike. Gjatë kësaj jave, marrëdhëniet tuaja profesionale ose të biznesit me njerëz afër ose larg do të kenë një zhvillim të mirë. Disa prej jush mund të marrin një ofertë pune ose një kontratë të re pune. Gratë peshore do të kenë një javë në nxitim e sipër. Burrat do të jenë në një pozitë shumë të mirë për të arritur qëllime të rëndësishme dhe për të përmbushur me sukses detyra të rëndësishme. Mos lejoni përkeqësimin e marrëdhënieve me njerëzit e lindur nën shenjën e Bricjapit, Demit ose Virgjëreshës.

Akrepi

Përdoreni këtë kohë të mbarë për të zhvilluar ide interesante ose të rëndësishme. Përpiquni për përparim konkret në punët tuaja, veçanërisht ato që kanë të bëjnë me shtëpinë ose familjen tuaj. Këtë javë do të duhet të tregoni më shumë ndjeshmëri për problemet në jetën e të afërmve ose miqve që jetojnë në një lokalitet tjetër. Shmangni konfliktet me njerëzit me të cilët do të udhëtoni. Java do t’ju kërkojë të merrni vendime shumë të kujdesshme, por mos kini frikë nga ndryshimi, pa marrë parasysh se çfarë përfshin. Gratë Akrep do të kenë përvoja interesante me një burrë që mund të jetë babai, vëllai, partneri intim. Disa nga planet ose pritshmëritë që do të keni me një person të tillë do të kenë zhvillime të rëndësishme në të ardhmen tuaj. Burrat do ta kenë të vështirë të tolerojnë përpjekjet e njerëzve të tjerë për t’i kontrolluar ata ose për të përcaktuar vendimet e tyre. Ndjeshmëria juaj emocionale do t’ju vendosë në situata të ndryshme delikate. Çdo dokument financiar dhe kontratë do të kërkojë vëmendje.

Shigjetari

Nëse keni lindur nën shenjën e Shigjetarit, këtë javë do të kaloni një javë të trishtuar në lidhje me një bisedë apo ngjarje familjare. Këto ndoshta janë gjëra mbi të cilat nuk keni kontroll. Sidoqoftë, ndikimi i tyre në jetën tuaj do të jetë i fortë dhe do të ndryshojë zakonet ose rutinën tuaj që jeni mësuar. Mund të ketë ngjarje të ndryshme në jetën e të afërmve tuaj që shkaktojnë shqetësim. Java mund të kënaqë disa prej jush me lajme që lidhen me konceptimin ose lindjen e një fëmije. Gjatë javës do t’ju duhet të kapërceni disa pengesa ose vonesa të një natyre monetare. Java nuk është e favorshme për të kërkuar ose marrë një kredi, pasi ose kushtet nuk do të jenë të favorshme për ju ose po vijnë ngjarje që do ta bëjnë këtë hua të panevojshme. Do të ketë një konflikt shumë të pakëndshëm gjatë javës, por do të jeni në gjendje ta përfundoni atë shumë shpejt. Ndoshta do të nevojitet një kompromis nga ana juaj. Gratë Shigjetari do të befasohen nga disa telashe që do të lindin në jetën e tyre personale. Një zgjidhje mund të gjendet gjithmonë, por e juaja do t’ju befasojë me burimin ose shkakun. Burrat do të përqendrohen në çështje të ndryshme të pronës, ose shtëpisë.

Bricjapi

Këtë javë do të merrni lajme që do t’ju ndihmojnë të jeni më të qartë në lidhje me zhvillimin e një ngjarjeje në rrethin tuaj të të afërmve. Nëse keni një të afërm ose mik që jeton në një qytet ose vend tjetër, këtë javë do të merrni lajme të rëndësishme ose interesante prej tyre. Java do të jetë e favorshme për zhvillimin e çështjeve financiare. Marrëdhënia e dashurisë e disa prej jush mund të ketë një zhvillim të ri. Këtë javë do të habiteni nga një debat ose një konflikt serioz me një grua me të cilën keni pasur një marrëdhënie shumë të mirë deri më tani. Kjo situatë mund të krijojë tension serioz në jetën tuaj personale. Në përgjithësi, është mirë të dini se kjo javë do të favorizojë zhvillimin e planeve ose ideve tuaja praktike. Sidoqoftë, momentet e tensionit ose stresit do të jenë të pashmangshme. Gratë Bricjap do të ndikohen nga veprimet e grave të tjera. Burrat do të jenë romantikë në pranverë, me një dëshirë për aventura dashurie ose një angazhim më serioz.

Ujori

Këtë javë, do të tentoni të kërkoni arsyen e vërtetë për veprimet e disa njerëzve. Ndoshta rrethana të ndryshme do të parandalojnë një bisedë të drejtpërdrejtë me këtë person, në të cilën mund të merrni më shumë qartësi. Këtë javë mund të përjetoni ditë të këndshme në dashuri, për sa kohë që nuk i nënshtroheni emocioneve të ndryshme negative të shkaktuara nga komentet e të tjerëve. Shmangni shfaqjen e dyshimit ose mosbesimit në fjalët dhe veprimet e partnerit tuaj. Kjo javë do të jetë e favorshme për arritjen e rezultateve konkrete në edukimin ose karrierën e një personi të dashur, diçka në të cilën keni investuar shumë energji dhe burime. Kjo do të jetë një javë e mbarë për ndërhyrjet mjekësore në lidhje me amësinë në të ardhmen. Gratë do të duhet të kujdesen për shëndetin ose pamjen e tyre të jashtme. Jini serioz dhe të përgjegjshëm ndaj trupit tuaj. Burrat mund të mashtrohen ose manipulohen në veprime që lidhen me punën ose biznesin e tyre. Bëni kujdes, por mos shkoni në ekstreme.

Peshqit

Kërkohet që të jeni më të vendosur në kryerjen e detyrave të shtëpisë. Mos vononi për shkak të përtacisë, mungesës së ambicies, vullnetit ose mosgatishmërisë për të kapërcyer disa pengesa dhe vështirësi. Nëse i kapërceni këto gjendje negative, do të jeni në gjendje të siguroni një javë të suksesshme. Kjo do t’ju sjellë arritje të vërteta në gjërat që janë të rëndësishme për ju. Një nga rreziqet kryesore është provokimi ose thellimi i konflikteve ose situatave stresuese. Mos harroni se përvoja të tilla ju jepen gjithmonë si një provë e besimit dhe karakterit tuaj. Gratë do të befasohen me disa përvoja në dashuri. Burrat do të presin zhvillimin e rreziqeve serioze. Nëse nuk ndiheni të sigurt për veprimet tuaja, kërkoni këshilla nga një person me përvojë.


Shtuar 15.03.2021 13:03