Në qeli për tenderin 2.8 milionë euro, ish-kryebashkiaku Lefter Alla transferohet në spitalin e burgut

Lefter All, ish-kryebashkikaku i Bulqizës i cili ndodhet në burg për shërdorim detyre ka shfaqur problem me shëndetin. Per rrjedhojë ai është transferuar në spitalin e burgut. Alla dhe 12 persona të tjerë, 7 prej tyre zyrtarë të Bashkisë, u arrestuan për abuzimi....

Lefter Alla pas hekurave, SPAK po vërtitet edhe të tjerëve, Balla i prerë: PS nuk është zyrë avokatie për askënd

Kreu i Grupit Parlamentar i Partisë Socialiste, Taulant Balla, komentoi sot arrestimin e kryebashkiaKut socialist të Bulqizës Lefter Alla si edhe thirrjen në SPAK të kryebahskiakut të Krujës, Artur Bushi. Balla tha se në politikë, përgjegjësitë janë personale dhe....