999 rezultate për

zgjidhjen

Gjermania paralajmëron: Shfrytëzoni momentin për zgjidhjen e problemeve Qeveria gjermane inkurajon Maqedoninë dhe Greqinë që t’i zgjidhin të gjitha çështjet e mbetura për zgjidhjen e kontestit
Kurteshi gjen zgjidhjen për dialogun me Serbinë, e mëson Thaçin si të veprojë Pakënaqësi pati nga opozita kur presidenti i vendit Hashim Thaçi u caktua udhëheqës i dialogut me Serbinë. E kundërshtim
Ky politikan grek po bllokon zgjidhjen për emrin Me deklaratën se nuk do të ketë zgjidhje në bisedimet për emrin Panos Kamenos i minon negociatat që janë duke u zhvillua
Beqarë? Facebook sapo gjeti zgjidhjen ideale për ju Mark Zuckerberg gjatë konferencës vjetore të F8 në San Jose të Kalifornisë ka dhënë një lajm të gëzueshëm për të gjithë
Zaev: Kemi marrë hapa konkret për zgjidhjen e problemit me deponin “Rusino” Janë ndërmarrë hapa konkrete për të zgjidhur problemet me deponinë në “Rusino”, tha kryeministri Zoran Zaev. Ai u takua
Sot mbahet një protestë e veçantë para kryeministrisë, çdo gjë do të duket e bardhë Urdhri i Farmacistëve të Shqipërisë bën me dije se sot do të mbahet një tubim paqësor përpara kryeministrisë. Farmaci
Greqia pret nga Maqedonia zgjidhjen e emrit Edhe takimi i djeshëm mes kryediplomatëve, Nikolla Dimitrov e Nikos Kocias për çështjen e emrit përfundoi pa ndonjë epil
SHBA e qartë: Pa zgjidhjen e emrit s'ka NATO për Maqedoninë Mediat greke i transmetojnë porositë e sekretarit amerikan të Mbrojtjes rreth kushtit për ftesë të Maqedonisë në NATO, q
Shkupi gjen zgjidhjen kundër ndotjes me pastrimin e oxhaqeve Qyteti i Shkupit ka bërë sot një paralajmërim në kuadër të masave për uljen e ndotjes së ajrit, duke paralajmëruar do të
Zaev: Fokusi të jetë në zgjidhjen e emrit Fokusi është vënë në zgjidhjen e emrit, kurse jo në afatet kohore. Tani është momenti vendimtar që të gjejmë zgjidhje. H
Hahn: Rekomandimi duhet të jetë motiv shtesë për zgjidhjen e çështjes së emrit Eurokomesari për zgjerim, Johannes Hahn, në një deklaratë për AIM ka thënë se “shpreson se raporti i progresit për Maqed
SHBA përmend zgjidhjen Kosovë-Serbi, s'ka njohje të pavarësisë Ushtruesi i detyrës së Zëvendësndihmësit të Sekretarit Amerikan të Shtetit Matthew Palmer I cili qëndroi për vizitë në P
Vuçiç: Ky është shteti që flasim për zgjidhjen e Kosovës Nuk i kemi kundërshtarë e as bashkëbisedues në çështjen e Kosovës shqiptarët, por i kemi ata që e kanë krijuar atë shtet
Tërhiqet Vuçiç, nuk garanton se në prill do ta prezantojë zgjidhjen për Kosovën Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç nuk po mund ta mbajë një premtim që e ka dhënë tash e sa kohë. Ai tash nuk po siguron
Micotakis: Kushtetuta e identiteti, kusht për zgjidhje Kreu i partisë opozitare greke “Demokracisë re” Kirijakoc Micotakis thotë se ndryshimi i Kushtetutës, ballafaqimi me irr
Optimizëm për zgjidhjen e problemeve Ministri i jashtëm grek Nikos Koxias pas takimit të sotëm në Ohër me homologun e tij Nikolla Dimitrov beson se do të zgj
Zaev: Pa zgjidhjen e çështjes së emrit nuk anëtarësim në NATO Nuk do të ketë ftesë për anëtarësim në NATO për Maqedoninë pa zgjiedhjen e çështjes së emrit me Greqinë fqinje, deklaroi
Ismet Beqiri ka zgjidhjen e tejkalimit të sfidave në Kosovë Deputeti dhe sekretari i LDK-së, Ismet Beqiri ka njoftuar se sonte janë takuar në Ambasadën amerikane me Ndihmës Sekreta
Zbardhen tre skenaret për zgjidhjen e Kosovës me Serbinë Tre janë skenarët e “Finales së madhe” ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, sipas studimit të publikuar nga Instituti Kërkimor
Trembet Rama, ky është fjalimi pazakontë sot në Kuvend Ndërkohë që pak ditë më parë deklaroi se nuk do të tërhiqej kurrësesi nga taksa e Rrugës së Kombit duke shtuar se duan a