999 rezultate për

zgjidhen

Sa veta do të votojnë në zgjedhjet në Maqedoni? Rreth 1.821.122 qytetarë të Maqedonisë me të drejtë vote do të mund të votojnë në zgjedhjet e parakohshme më 5 qershor,
Zgjidhen anëtarët e rinj të Antikorrupsionit Deputetët e Parlamentit të Maqedonisë në senacën e sotme kanë zgjedhur anëtarët e rinjë të Komisionit Shtetëror për par
Zgjidhen finalistët e Big Brother Pas daljes nga shtëpia të Mirjetës dhe Nedës, finalistët e edicionit të katërt të Big Brother janë: Ermela, femra e vetm
Daçiq: Bisedimet, në fillim temat që zgjidhen lehtë Zëvendës kryeministri i Serbisë, Ivica Daçiq, njëherësh ministër i brendshëm, tha sot se në bisedimet ndërmjet Beogradit
Grushtet në Kuvend, SHBA-BE: Duhet të tregoni maturi! Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimi Evropian kanë reaguar ndaj zhvillimeve të seancës së fundit parlamentare ku
Jeremiç: Prishtina jo e gatshme për bisedime Shefi i diplomacisë serbe, Vuk Jeremic ka vlerësuar se Prishtina, në këtë moment, nuk është e gatshme për të nisur dialo
LDK, zgjidhen kryetarët e degëve në disa qytete LDK në kuadër të përgatitjeve për zgjedhjet parlamentare ka organizuar kuvendet zgjedhore në disa degë në qytete të ndry
Countryman: Zgjidheni vet ngërçin politik Zëvendësndihmës Sekretari i Shtetit për Europën, Thomas Countryman i bën apel klasës politike të gjejë gjuhën e përbashk
Braçe: Pse hallet e shqiptarëve nuk zgjidhen UPDATE - Po zhvillohet seanca plenare e Kuvendit të Shqipërisë. Deputeti i PS-së, Erjon Braçe ka ngritur një sërë pyetje
Takohen Meta-Prifti, zgjidhen problemet Duket se janë tejkaluar problemet që janë shfaqur ditët e fundit në Lëvizjen Socialiste për Integrim pas ndryshimeve të
Ivanov mbledh lideret, problemet te zgjidhen me dialog Të gjitha çështjet e hapura të zgjidhen me dialog dhe assesi me dhunë. Ky ishte konstatim i p
Withers- McIlwham: Anetaret e Kushtetueses te zgjidhen ne permbajtje me Kushtetuten Ambasadori amerikan John Withers dhe ambasadorja e Britanisë, Fiona McIlwham kanë bërë apel që
Big Brother: Zgjidhen kater finalistet, largohet Ari Ari eshte konkurenti qe ka lene shtepine e “BigBrother” gjate edicionit jashte radhe qe u zhvillua mbremjen
KLD, zgjidhen anetaret e Kolegjit Zgjedhor Zgjidhen me anë të shortit anëtarët e Kolegjit të ri Zgjedhor në mbledhjen e sotme të
Riniring, përzgjidhen 1000 persona për në koncertin e Madonës Kompania celulare Eagle Mobile ka përzgjedhur 500 fituesit, që do të jenë të pranishëm n&e
Zgjedhjet që nuk zgjidhen asgjë nga Gëzim PodgoricaMegjithëse të imponuara nga shqiptarët, zgjedhjet e parakohshme në Maqedoni,
Krasniqi: Vështirësitë në veri do të zgjidhen me kalimin e kohës Në pjesën veriore të Kosovës do të ketë vështirësi, por ato vështirësi
Lari Rosin tha se shumë çështje në Kosovë nuk mund të zgjidhen tërësisht pa zgjidhjen Dita Ndërkombëtare në mbështetje të viktimave të tortures, u shënua me aktivitete të ndryshme edhe në Kosovë.Prej çlirim