999 rezultate për

wuhan

As gjarpri dhe as lakuriqi i natës, koronavirusi vdekjeprurës u modifikua nga njeriu në laborator? Koronavirusi, i njohur ndryshe edhe si "nCoV-2019" aktualisht është kthyer në një rrezik që po gllabëron me hapa galopan
Turqia pritet të evakuojë qytetarët e saj nga Kina, mes tyre edhe një shtetas shqiptar Koronavirusi është kryetemë kudo në botë dhe jo pa arsye. Të paktën 170 persona kanë gjetur vdekjen ndërkohë që 7700
Shtohen rastet me virusin vdekjeprurës, Kina nis ndërtimin e një tjetër spitali (FOTO LAJM) Po ndërtohet spitali i dytë në qytetin kinez Wuhan, pas shtimit të numrit të të infektuarëve nga koronavirusi. Deri m
Tmerri nga koronavirusi, rikthehet në vend studentja shqiptare që jetonte në Kinë Pas frikës nga infektimi me koronavirus, tre studentë shqiptarë që jetonin në Kinë janë nisur ditën e sotme drejt Shqipë
I grisi pasaportën për në Wuhan, qeni i shpëtoi jetën pronares nga virusi vdekjeprurës Një qenush duket se i ka shpëtuar jetën pronares së tij dhe ka shmangur infektimin e saj nga koronavirusi. Si e ka bërë
Rëndohet bilanci: 81 viktima nga virusi vdekjeprurës, mbi 3 mijë të prekur Numri i njerëzve të vdekur në Kinë nga koronavirusi ka arritur në 81, nderkohe qe gati 3,000 persona jane konfirmuar të
"Dua të iki sa më shpejt", studentja shqiptare në Kinë apelon për ndihmë Josilda Ndreaj njëra nga dy studentet shqiptare cila studion në Wuhan epiqendrën e koronavirusit vdekjeprurës, apelon pë
Studentja shqiptare flet nga epiqendra e gripit në Kinë: Sigurisht që kam frikë! Një studente shqiptare e cila jeton në Wuhan epiqendrën e gripit vdekjeprurës flet për situatën atje. Josilda Nreaj i
"Ngrin" jeta në Kinë, SHBA planifikon tërheqjen e diplomatëve nga zona e prekur Qeveria amerikane do të evakuojë qytetarët e saj dhe diplomatët nga qyteti kinez i prekur nga epidemia nga Wuhan në Sh.B
Pamje rrëqethëse nga tregu që solli virusin e tmerrshëm në Kinë (FOTO LAJM) Coronavirusi që ka shpërthyer në qytetin kinez Wuhan është përhapur frikshëm edhe në disa shtete të tjera. Deri më tani
Virusi që pushtoi Kinën dyshohet se vjen nga helmi i gjarpërinjve Pas 17 viktimave dhe 581 të prekurve nga koronavirusi në Kinë, qyteti në të cilin u shfaq pikërisht ky virus Wuhan është