999 rezultate për

windows

Bill Gates e pranon: Gabimi im më i madh humbja e tregut të telefonave Themeluesi i Microsoftit, Bill Gates, ka reflektuar për vendimet e tij të ndërmarra lidhur me sistemin operativ të telef
Pas 31 vitesh, shikojeni si duket vendi që u përdor si i ikona e Windows XP (FOTO LAJM) Fotoja e shkrepur në vitin 1988 nga Charles O’Rear është një ndër më të shikuarat në botën digjitale. Ajo u ble nga Bill
Windows 10 përballet me virusin që bën pajisjen tuaj të papërdorshme Fansat e Windows 10 janë vënë në gatishmëri për një softuer me qëllim të keq që mund të ngadalësojë kompjuterat e tyre d
Shefi i Windows 10 kalon në Android Kur prezantoi Windows 10, Microsoft trumpetoi fort edhe versionin mobile të këtij sistemi operimi, i cili gjithsesi nuk
Shuhet Windows Phone Microsoft do të ndalojë zhvillimin e aplikacioneve dhe harduerit të ri për Windows Phone. Gjatë fundjavës, Joe Belfio
Bill Gates e ka një telefon, por ai nuk është Windows Phone (VIDEO) Edhe pse ishin shokë dhe rivalë me Steve Jobs, Bill Gates ka vendosur që të zgjedhë telefon të ndryshëm nga ata që prodh
Bill Gates: Më falni për Ctrl-Alt-Delete Është njeriu më i pasur në botë dhe kompania e tij ndër më të fuqishmet në fushën e teknologjisë. Megjithatë, kur kthen
Microsofti "vret" Paintin, lajmi i keq për miliona përdorues The Guardian raporton se Microsoft po planifikon të largojë Paintin kur Windows 10 të vjerë më vonë këtë vit. Progra
Telefonat e Samsungut tani mund të lidhen me kompjuterët me Windows 10 Kompania Samsung ka përditësuar aplikacionin e saj Flow, për të ofruar mbështetje për opsionin “Windows Hello” në sistem
Kina lëshon alarmin, një tjetër virus kibernetik do të godasë botën Kina po nxit përdoruesit e pajisjeve me sistem “Windows” që të ruhen përballë një sulmi të ngjashëm me virusin ”Wannacry
"Windows XP" vazhdon të jetë sistemi operativ i tretë më i përdorur në botë Njerëzit si duket ende nuk e kanë kuptuar se është e rrezikshme përdorimi i sistemit operativ Windows XP, dhe këtë haker
iTunes së shpejti vjen edhe në Windows Store Në një lëvizje të papritur, Microsoft ka njoftuar në konferencën Build se iTunes do të vijë së shpejti në dyqanin Window
Microsoft prezanton Windows 10 S Microsoft ka lansuar një version të ri të Windows 10. Quhet Windows 10 S, dhe është i destinuar për PC-të e lirë në sekt
Facebook Messenger nuk do të funksionojë më për këta celularë Aplikacioni i famshëm për mesazhe Facebook Messenger do të largohet nga një numër celularësh Windows këtë javë. Shërbim
Tashmë Facebook Messenger i përditësuar për Windows 10 Facebook ka plotësuar në Windows-10 aplikacionin e tij të pavarur Messenger me thirrje me zë dhe video. Fatmirësish
Instagram tashmë i disponueshëm në Windows 10 për desktopët dhe tabletët Pas debutimit të aplikacionit në Windows Mobile gjatë muajit Prill, Instagram ka gjetur rrugën për në desktopët dhe tabl
"Paint" në Windows merr veçori mahnitëse (VIDEO) Microsoft ka rimodeluar aplikacionin e tij të famshëm ‘Paint’ për Windows 10, të cilin mund ta shkarkoni online. Apli
14% e telefonave Windows përdorin Windows 10 Në të gjithë përdoruesit e telefonave Windows, vetëm 14% e tyre përdorin Windows 10, ndërsa e gjithë pjesa tjetër përdor
Microsoft fillon dërgimin e përditësimit të përvjetorit të Windows 10-tës tek telefonët Lumia Microsoft ditën e sotme filloi dërgimin e përditësimit të përvjetorit të Windows 10-tës tek telefonët Lumia pas plot dy
Sot afati i fundit për të instaluar Windows 10 falas Nesër mbaron afati kur Windows 10 mund të shkarkohet falas. Më pas, përditësimi nga sistemi që keni do të kushtojë e pak