999 rezultate për

wikileaks

Assange kërkohet nga interpol por ai jep deklaratë "LIVE" Gazeta britanike "The Guardian", një nga gazetat që ka publikuar përmbledhjen e të gjitha dosjeve të "Wikileaks" (Afgani
WikiLeaks dhe tajfuni diplomatik global Fatos Tarifa - Ka ditë që mediat më të mëdha të globit flasin për tronditjen që ka shkaktuar publikimi i më shumë se 250
Mbyllet Wikileaks, shkak sulmet Websajti kontraverisal Wikileaks.org është bllokuar nga kompania EveryDNS.net, e cila i siguronte asaj shërbimin domain.
Wikileaks: Në trazirat e '97-s, 2 mijë të vrarë Në morinë e dokumenteve sekrete të bëra publike nga Wikileaks, është një raport konfidencial i hartuar nga Julie Kim, zy
WikiLeaks: Rusia bashkëvepron me krimin e organizuar Në një nga dokumentat e WikiLeaks-it të publikuara sot ne te përditshmen “The Guardian” mesohet se autoritetet ruse dhe
Wikileaks: Spanja e ndikuar nga Rusia ndaj Kosovës Në 668 publikimet e web-faqes Wikileaks mbi Kosovën, janë publikuar edhe materiale të tjera konfidenciale. Kështu një an
Ja qendra e Wikileaks (FOTO LAJM) Edhe pse Wikileaks.com nuk ka një qendër të deklaruar, në mediat evropiane janë publikuar fotografi, të cilat supozohen
Wikileaks, Tirana presion nga Pekini për ujgurët Ish-ambasadori amerikan në Tiranë John Withers dhe zv.ambasadorja aktuale Debora Jones zbulohen në një prej dokumenteve
Hakeri nga SHBA bllokoi WikiLeaks Hakeri nga SHBA i quajtur "Jester" ka thënë se ditën e djeshme ka bllokuar faqen e WikiLeaks për shkak të publikimit të
Interpoli shpall në kërkim ndërkombëtar Julian Assange Zyra Qendrore e Interpolit në Lion të Francës, ka vendosur shtetasin Julian Assange, themelues i Wikileaks, në listën e
Kosova në Wikileaks, Medvedev lobim kundër pavarësisë Dokumentet e Wikileaks zbulojnë se Presidenti Rus Dimitry Medvedev ka luajtur një rol shumë të rëndësishëm në lobin tek
Wikileaks: Berisha kërkoi më shumë të burgosur të Guantanamos Mes mesazheve të publikuara nga Wikileaks, ka edhe mesazhe për përpjekjet amerikane për të gjetur vende që të strehonin
Wikileaks: SHBA, probleme me Uighurët në Tiranë Në morinë e dokumentacioneve të bëra publike nga Wikileaks në lidhje me korrespondencat mes kanaleve diplomatike të Shte
Ekuadori i ofron strehim Xhulian Asanzh Ekuadori i ka ofruar strehim themeluesit të WikiLeaks-it Xhulian Asanzh. Zëvendësministri i Ekuadorit, Kinto Lukas, ka d
Shqipëria dhe dokumentet sekrete të Wikileaks Sekretet diplomatike të Amerikës vijojnë të trondisin botën, ndërsa në vorbullën gjigante të informacioneve të publikuar
Hillari Klinton: Dosjet e Wikileaks rrezikojnë paqen në botë Sekretarja amerikane e shtetit Hillari Klinton reagoi sot për publikimin e dokumenteve sekrete nga Wikileaks. Ajo tha se
Godo: Dosjet e Wikileaks zbardhin ngjarjet e vitit '97 Politikani sabri Godo është i mendimit se dokumentet që po bëhen publike nga Vvikileaks, do të zbardhin të vërtetën e ng
WikiLeaks dokumente për luftën në Maqedoni Kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi ka paralajmëruar se faqja amerikane WikiLeaks ka publikuar dokumente sekrete lidhur me
WikiLeaks publikon dokumente për Maqedoninë Në dokumentet e para të publikuara nga WikiLeaks nëpër faqet e internetit të gazetave prestigjioze janë përfshirë edhe d
Wikileaks publikon dosjet amerikane për liderët e botës Uashingtoni ka marrë informacione për disa prej liderëve kryesore në botë. Raportet e dërguara nga ambasadat amerikane n