E FUNDIT/ Shpërthen me lëndë plasëse 1 makinë në Tiranë
999 rezultate për

wikileaks

Kur "trimat" e BDI-së i trembeshin Mijallkovit Një dokument i Wikileaks në vitin 2009 tregon se politikanët e BDI-së që flasin me tone patriotike, në fakt nuk janë të
Zbulohen email-et greke, Wikileaks rreth financimit të UÇK-së Zbulohen dokumentet sekrete të zëvendëskryeministrit njëherësh ministër i Jashtëm i Greqisë, Evangelos Venizelos. Dokume
I dorëzoi sekretet WikiLeaks, 35 vjet burg ushtarit amerikan Bradley Manning, ushtari amerikan i cili akuzohet se i ka dhënë faqes elektronike WikiLeaks qindra mijëra dokumenta sekr
Wikileaks publikon aferën e aeroportit të Prishtinës Në 1,7 milionë dokumente të reja të publikuara në “Wikielaks” mund të gjesh edhe dokumente të reja mbi Kosovën. Një nga
Australi, Wikileaks kthehet në parti Në Australi Wikileaks kthehet në një forcë poltike dhe propozon kandidatë për senatorë në shtetet e Viktorias, New South
WikiLeaks: Berisha pa influencë në rajon, Rama lideri modern Kryeministri Berisha nuk ka ndonjë rol në rajon dhe influenca e tij në lidershipin e Kosovës dhe Maqedonisë është e papë
Wikileaks pritet të publikojë miliona dosje të reja Wikileaks do të publikojë edhe "miliona" kabllo diplomatike të Shteteve të Bashkuara të siguruara nga kjo organizatë nga
Ekuadori ofron azil për themeluesin e Wikileaks Qeveria e Ekuadorit ka vendosur që t`i ofrojë themeluesit të Wikileaks, Xhulian Asanzh azil, ka bërë me dije ministri i
Assange kandidat për senatin australian Tundimit për tu përfshirë në politikë nuk i ka rezistuar as themeluesi i Wikileaks Julian Assange i cili edhe pse është
Julian Assange: Ne bëjmë një gjë shumë të thjeshtë: themi të vërtetën Ne duam që të bëjmë një gjë shumë të thjeshtë: duam që të mbledhim, publikojmë dhe mbrojmë informacionet për të vërtetat
Chaika: Publikimet e “Wikileaks” destabilizim për Rusinë Kryeprokurori i Rusisë Yuri Chaika i cilësoi “delirime” spekulimet e “Wikileaks”, mbi bashkëpunimin e tij me inteligjenc
WikiLeaks “del” në det të hapur Fox News raporton se, investuesit të cilët qëndrojnë prapa projektit WikiLeaks të Julian Assange janë duke punuar në pra
Wikileaks po mendon të “fshihet” në det Mirëmbajtësit e faqes Wikileaks po mendojnë të zhvendosin serverat e tyre në det për t’ju fshehur censurës apo ndonjë su
Londër, shqyrtohet kërkesa e Asanzh Kërkesa e themeluesit të faqes WikiLekas Xhulian Asanzh kundër ekstradimit të tij në Suedi është shqyrtuar gjatë ditës s
Assange, intervistues i liderëve botërorë në tv rus Juian Assange, themeluesi i websajtit të njohur Wikileaks, bëri të ditur se tashmë do të bëhet edhe më i famshëm, duke u
Themeluesi i Wikileaks do drejtojë emision në TV Julian Assange, themelues i Wikileaks, pritet të drejtojë një emision televiziv ku pritet të intervistojë persona kyç të
Britani, gjykata lejon ekstradimin e Assange Julian Assange mund të akstradohet drejt Suedisë, ky është vendimi që ka marrë gjykata britanike për themeluesin e WikiL
Wikileaks pezullon publikimet Pas gjithë asaj fortune që shkaktuan kabllogramet e publikuara nga Wikileaks, është njoftuar se faqja e “guximshme’ do t
Rama: Wikileaks na ka rrënqethur Kryetari i Partisë Socialiste Edi Rama ka shkruar një letër të hapur për ish ambasadorin e Shteteve të Bashkuara në Tira
Withers: Cablegram, America speaks the truth Former U.S. Ambassador John Withers Albanians has appeared yesterday with an open letter. Mr. Withers , in an open lette