999 rezultate për

washington

Ja si u trajtua në mediat botërore tentativa për vrasjen e Azem Vllasit (FOTO LAJM) Tentativa për vrasjen e ish-politikanit dhe avokatit të njohur kosovar, Azem Vllasi, ka bërë bujë edhe në mediat ndërkom
Ja ç’do të thotë të ecësh kur era fryn 170 km/orë (VIDEO) Ditët e fundit presioni i ulët në malin Washington ka shkaktuar stuhi bore dhe erë me shpejtësi nga 170 deri 200 km/orë.
Mediu në Washington, takime me kongresmenë dhe senatorë Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu ditën e sotme po zhvillon një vizitë zyrtare në Washington për situatën politik
“Washington Times” sulmon ambasadorin Lu: George Soros dhe Lu po luajnë pisët në politikën shqiptare Zhvillimet e fundit politike në Shqipëri, tensionet dhe debatet e nxehta kanë zënë vend jo vetëm në median vendase, prin
"Maqedonia duhet të ndahet", MPJ kërkon shpjegime nga Washingtoni (VIDEO) Ministria e Punëve të Jashtme e Maqedonisë ka kërkuar shpjegime për deklaratën e kongresmenit amerikan Dana Rohrabaker g
Përplasja Llalla-Lu arrin në SHBA, Washington Post: Opozita dhe prokurorët kundër Reformës në Drejtësi Që nga mëngjesi i ditës së djeshme ka bërë bujë të madhe konfrontimi mes ambasadorit Lu dhe Kryeprokurorit Llalla. D
Pavarësia e Kosovës, një lajm i mirë vjen nga Washingtoni Delegacioni i rëndësishëm i senatorëve me shumë peshë do të vijnë në Kosove, te udhëhequr nga miku i madh Senatori repub
Trump pritet në mënyrë madhështore në Washington (VIDEO) Donald Trump, presidenti i zgjedhur i ShBA-ve e ka nisur turin e inaugurimit nga memoriali i Abraham Lincoln në Washingt
Ceremonia e inagurmit/ Donald Trump mbërrin në Washington (VIDEO) Presidenti i zgjedhur i SHBA-ve, Donald Trump, sapo ka mbërritur në Washington. Trump ka publikuar menjëherë një foto
Rusia-CIA-s: Ne ndihmuan Trumpin? Qesharake! Kremlini ka denoncuar sot akuzat e CIA-s pas publikimeve të "Washington Post", ku thuhet se Rusia ka dashur të fitojë ka
“Kosova është Serbi”, fotoja që “Washington Post” ilustron ndikimin e Putinit tek Trump (FOTO) “Washington Post” përmes një shkrimi që flet për për ndikimin e presidentit rus, Vladimir Putin në zgjedhjet e SHBA-ve,
Edhe “Washington Post” mbështet Hillary Clintonin për presidente E përditshmja e famshme “Washington Post” njoftoi sot, ashtu si shumë gazeta të tjera amerikane, se do të mbështesë kand
Gazetari i "Washington Post" padit Iranin për torturë Jason Rezaian, ish-shefi i byrosë së gazetës "The Washington Post" në Teheran, ka paditur Qeverinë e Iranit pasi ka kala
Washingtoni në alarm, Rusia i drogon diplomatët Dy zyrtarë amerikanë që po udhëtonin me pasaporta diplomatike në Rusi, të cilët do të merrnin pjesë në një konferencë nd
Vlora Çitaku "Rruga ime, nga refugjate në ambasadore" Ambasadorja e Kosovës në Washington , Vlora Çitaku është bërë pjesë e faqes së parë të revistës Washington Life. Në
Moska kërkesë Washingtonit, hetim sulmeve mbi ushtrinë siriane Rusia i ka parashtruar një kërkesë Ëashingtonit për të nisur një hetim të hollësishëm në lidhje me sulmin tragjik të koa
Washington Post: Kosova në hall me kufijtë, gjendja mund të përkeqësohet Nga Sandra Joireman (Autorja është drejtuese e Studimeve Ndërkombëtare dhe profesoreshë e shkencave politike në Unive
Washington Post / Akuzat e Turqisë për Gylenin datojnë të gjitha para 15 korrikut Nga Karen DeYong / Kërkesa e Turqisë që Shtetet e Bashkuara të ekstradojnë klerikun që jeton në ekzil të vetëzgjedhu
Të shtëna ndaj policëve, arrestohen pesë persona në Washington Hapën zjarr ndaj policisë, arrestohen pesë persona nga Policia në Washington. Incidenti është shënuar pas protestave për
Radikalizmi fetar, Manjani: Problemi te mungesa e edukimit Prestigjiozja Washington Post i ka kushtuar një artikull rrezikut nga radikalizmi në Shqipëri. Në artikull citohet edhe