999 rezultate për

vv-se

Pacolli në Kuvend, ia shtron muhabetit me deputetët e VV-së Behgjet Pacolli është emri më i përfolur gjatë këtyre 24 orëve në Kosovë pas ultimatumit ndaj LDK-së për të mos bllokuar
PAN akuzon Mikullovcin: U kërkon LAA-së dhe VV-së të votojnë Veselin dhe Haradinajn Koalicioni PDK-AAK-NISMA, përmes një njoftimi për media, shpreh shqetësim për vendimin arbitrar të kryesuesit të seancës
Reagon deputeti i VV-së: Andin Hoti e ke idoll kriminelin më të madh në Kosovë Deputeti i Vetëvendosjes, Frashër Krasniqi, i cili është i akuzuar për sulm terrorist ndaj Parlamentit, ka thënë se ësht
Kështu u dukën sot disa nga deputetët e Kuvendit (FOTO LAJM) Deputetet e rinj të cilët sot parakaluan në tapetin e kuq të shtruar për seancën e sotme të Kuvendit ishin kujdesur të v
Pritet që seancës t’i bashkohet PAN-i! Seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës është ndërprerë për 30 minuta, drejtues të koalicionit PAN i kanë thënë televiz
Deputetja e VV-së shfaqet me paterica në Kuvend (VIDEO) Brenda pak minutash pritet të fillojë seanca e parë konstituive e Legjislaturës së Gjashtë të Kuvendit të Republikës së
Vazhdon debati i ashpër dhe gjuha fyese ndërmjet VV-së dhe PDK-së Ashpërsimi i gjuhës ndërmjet VV-së dhe PDK-së duket se nuk ka të ndalur. Në një komunikatë, VV-ja ka thënë se asambl
PDK-ja nis 'luftën' me LVV-në Akuzat e zyrtarëve të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), dega në Prishtinë, ndaj “Vetëvendosjes” se ka punësuar milit
Takohen zyrtarë të LVV-së e LDK-së, ja tema e diskutimit Zyrtarë të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës janë takuar të hënën në Prishtinë, për të parë mundë
Deputetja e VV-së: Prokuroria të veprojë nëse PAN me shantazhe bën 61 numra Deputetja e Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu ka kërkuar veprimin e Prokurorisë së Shtetit nëse PAN arrin t’i sigurojë 61 v
Haradinaj fton për takim krerët e LD-së, VV-së dhe Listës Srpska Pas mbledhjes së Kryesisë së Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, për media ka folur ka folur kryetari i saj dhe kandidati
Vazhdon arresti shtëpiak për aktivistët e VV-së deri më 28 gusht Gjykata Themelore në Prishtinë e ka vazhduar arrestin shtëpiak deri më 28 gusht katër aktivistëve të Vetëvendosjes, të a
Zyrtari i VV-së krahason humbjen e PD-së me humbjen e BDI-së Zyrtari i Lëvizjes vetëvendosje, Arbër Zaimi, humbejn e PD-së në Shqipëri e krahason me humbjen e BDI-së në Maqedoni dhe
Kelmendi-VV-së: Ideologjia juaj është e rrezikshme, financoheni nga Serbia Kreu i partisë FJALA, Gëzim Kelmendi ka deklaruar se nëse ndokush në Kosovë financohet dhe kontrollohet nga Serbia, atë
Haziri i përgjigjet ftesës së VV-së për bisedime: Nuk jemi në proces urgjent Lidhja Demokratike e Kosovës ka reaguar pas ftesës që Lëvizja Vetëvendosje i ka bërë për takim për bisedime rreth formim
Zëdhënësi i VV-së i akuzuar për terrorizëm bëhet deputet Lëvizja Vetëvendosje në listën e saj zgjedhore për 11 qershor, kishte kandiduar për deputetë edhe katër aktivistët e dys
Sejdiu: Ne do të jemi urë lidhëse mes LDK-së dhe VV-së Nënkryetari i AKR-së mohon kategorikisht se do t'i ndihmojnë PAN-it për t'i siguruar numrat pwr deputet. Zërat se Ale
Ja nga sa vota kanë marrë kandidatët e VV-së në Mitrovicë (FOTO) Në zgjedhjet e 11 qershorit, Lëvizja Vetëvendosje arriti të merrte një numër të konsiderueshëm votash ashtu siç bëri edh
VV mohon që kërcënuesi i Xharrës të jetë aktivist i tyre Lëvizja Vetëvendosje ka mohuar që kërcënuesi i Arbana Xharrës, Betim Aliu i cili është arrestuar nga Policia e Kosovës t
Shpend Ahmeti zbulon numrin e deputetëve të VV-së, PAN dhe LAA-së Kreu i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka bërë një parashikim të numrit të deputetëve që do të kenë koalicionet pas