999 rezultate për

vv-se

Veseli i përmend Kurtit qindra punësime të aktivistëve të VV-së në Prishtinë Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli i ka reaguar kreut të VV-së, Albin Kurti, i cili foli për punësime politike
Ndodh edhe kjo, PDK-ja mbështet kërkesën e Vetëvendosjes Në seancën e sotme parlamentare në të cilin ishte paraparë miratimi i rekomandimeve për interpelancën rreth rastit Dehar
Marrëveshja e demarkacionit mund të pezullohet, dërgohet në Kushtetuese Lëvizja Vetëvendosje ka vendosur që të dërgojë në Gjykatën Kushtetuese projektligjin për demarkacion të kufirit ndërmjet
Këta deputetë u arrestuan në kuvend Deputetët e VV-së që gjuajtën tri herë gaz lotsjellës në Kuvendin e Kosovës duke pamundësuar mbajtjen e seancës për dema
Deputeti i VV-së e provokon Donikën Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë filluar të hyjnë në sallën e Parlamentit. Ndër ta janë edhe deputetët e AAK-së.
Të larguarit nuk e përfillin peticionin e VV-së Deputetët e dorëhequr nga Vetëvendosje, tani më me grup të ri parlamentar Grupi i deputetëve të pavarur përpos me ulëse,
Si nisën përçarjet brenda VV-së? Lëvizja Vetëvendosje ka mbërritur të bëhet partia më e madhe në vend, duke u prezantuar si alternativë e vetme që mund t
Asambleisti i VV-së tregon pse i hoqën flamujt e Kosovës në sheshin Pajazaiti Mbrëmë në orët e vona, afër shtatores së 'Zahir Pajazitit' janë larguar dhe përdhosur flamurët e Kosovës. Ndaj kësaj Pol
Gaxherri pyetje VV-së: A jeni parti politike apo organizatë terroriste? Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Besa Gaxherri ka kërkuar nga Lëvizja Vetëvendosje që të jap llogari para dre
Deputetët e VV-së edhe pas ndarjes nuk rehatohen Votimi në Kuvend zgjati për pak minuta sepse deputetët e Vetëvendosjes nuk po mund të rehatoheshin në ulëset e tyre. Pas
Deputeti i VV-së shpërthen, mallkon deputetët që votojnë demarkacionin Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Ali Lajçi, ka përdorur një gjuhë aspak politike për të përkufizuar ata që do ta votoni
Premtuan se Vetvendosja s'do ndahej kurrë, Ahmeti e Molliqaj thyejnë premtimin (VIDEO) Dardan Molliqaj, deputeti i VV-së që shkaktoi ndarjen e kësaj partie, ka jashtëzakonisht shumë raste publike, kur e mbro
Kuvendi shkon në pauzë, s'ka deputetë mjaftueshëm Kuvendi i Kosovës ka ndërprerë seancën, për shkak të mungesës së kuorumit. Xhavit Haliti tha se nuk ka kuorum dhe se nuk
Deputetja e VV-së e tepëron me krahasimet për liberalizimin e vizave Deputetja e Vetëvendosjes, ka habitur me konstatimin e saj në lidhje me liberalizimin e vizave. Sipas deputetës Fatmi
Deputeti i PDK-së u flet për patriotizëm VV-së, harron hektarët që humbin me Demarkacionin Deputeti i PDK-së Hajdar Beqa, ka thënë së deputetët e Vetëvendosjes nuk kanë pasur vullnet për bisedime me kryetarin e
Haradinaj me Hoxhajn dhe LDK-në shkojnë te deputetët e pakënaqur të VV-së Seanca e paraparë që të fillojë në ora 10:00, ende nuk ka filluar. Ndërkohë që deputetët kanë filluar të bisedojnë mes v
Ministrja e PDK-së u jep moral deputetëve të VV-së për demarkacionin Ministrja e Integrimeve Europiane ka kërkuar përsëri nga deputetët që marrëveshja e Demarkacionit të ratifikohet. Dhu
Përpiqet t'u mbushë mendjen deputetëve të VV-së për demarkacionin Shkëlzen Gashi, njëri nga themeluesit e Lëvizjes Vetëvendosjes ka sugjeruar deputetet e LVV-së që të votojë sot pro rati
Molliqaj edhe i lumtur edhe i trishtuar për lirimin e aktivistëve Deputeti i Kuvendit të Kosovës Dardan Molliqaj i është gëzuar lajmit për ndërprerje të paraburgimit për tre aktivistët e
A është kjo deputetja e VV-së që do ta votojë demarkacionin? Deputeti i Lidhjes Demokratike, Anton Quni, përvec se është bindur vetë për votimin e Demarkacionit, sic duket ka vendos