999 rezultate për

votuar

Daka tregon çka do të ndodhë me votat e atyre që votuan me letërnjoftime të Serbisë Kryetarja e Komisioni Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka, në konferencën e dytë për media ka thënë se procesi i votimit
Kaq qytetarë kanë votuar deri në orën 15:00 Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka bërë të ditur se deri në ora 15:00 drejtën e tyre për të votuar e kanë shfrytëzu
KQZ nxjerr shifrat, kaq është dalja në zgjedhje Kryetarja e Komisioni Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka, në një konferencë për media ka thënë se procesi i votimit në
Numërohen 83% e votave nga KSHZ, vazhdon të kryesojë Pendarovski Sipas numërimit të 83,14% të votave nga Komisioni Shtetëror Zgjedhor, votuesit e vendit në rrethin e dytë në këto zgjedh
Zgjidhen 10 sportistet më të bukura në botë, mes tyre edhe një shqiptare (FOTO LAJM) Vajza të bukura nuk ka vetëm në pasarelat e modës, por edhe në garat sportive. Të shumta janë sportistet, që përveç a
Ja si kanë votuar komunat me shumicë shqiptare (FOTO LAJM) Dje janë mbajtur zgjedhjet presidentciale në Maqedoninë e Veriut or asnjë kandidat nuk mori votat e mjaftueshme për t'u
Votojnë të burgosurit dhe të sëmurët në Maqedoni Të mbyllur në qeli, por me shpresë për një të ardhme të ndritur, sot votuan të burgosurit në burgun e “Idrizovës” të Maq
Ky është klubi më i urryer në Premier League votuar nga tifozët (FOTO LAJM) Për ne mund të jetë surprizë, por në Angli jo. Chelsea është votuar si klubi më i urryer i Premier League nga tifozët br
Deputetët britanikë sot votojnë që të shtyhet BREXIT Deputetët britanikë sot do të votojnë për shtyrje të afatit të Brexitit, dhe nëse edhe BE-ja pajtohet, atëherë Mbretëria
Aventura e shqiptarit, niset për të votuar por përplaset me malazezin dhe rrezikon jetën (VIDEO) Një udhëtim i pazakontë dhe aventuresk si në filma ka qenë për shqiptarin e Malit të Zi, Sead Nikaj. U nis për të votuar
Haradinaj: E zgjuam gjigandin kosovar Pas miratimit të Buxhetit për vitin 2019, kryeministri Ramush Haradinaj ka premtuar se ky vit do të jetë vit i suksesit
Limaj i kërkon luftëtarëve të UÇK-së të paraqiten tek Gjykata Speciale Zv.kryeministri i Kosovës, komandant Fatmir Limaj u ka bërë thirrje të gjithë luftetarëve që janë thirrur nga Gjykata Sp
Ahmeti nuk voton pro faljes për personat që dhunuan Kuvendin Gjithsej 17 deputetë nuk e kanë shfrytëzuar të drejtën e tyre për të votuar në seancën e djeshme kuvendore, në të cilën
Kalon edhe projektligji i FSK-së Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë votuar projektligjin e dytë për transformimin e FSK-së në ushtri. Projektligjin
Për herë të parë Kosova bëhet me Ministri të Mbrojtjes Në Kuvendin e Kosovës është votuar në lexim të dytë Projektligjin për transformimin e Ministrisë së FSK-së në Ministri t
Shikoni për kë ka votuar gazetari, Besnik Dizdari për fituesin e Topit të Artë Shqipëria ka votuar Antoine Griezmannin të parin për “Topin e Artë”. Në këtë votim vendi ynë përfaqësohet nga Besnik Diz
Vendet që votuan kundër pranimit të Kosovës në Interpol Pas dështimit të Kosovës për t’u pranuar në organizatën e policisë ndërkombëtare e njohur si Interpol, mediat serbe kanë
Gjykata merr vendim, Gruevski të shkojë në burg Këshilli Penal i Gjykatës së Shkupit ka hedhur poshtë të gjitha ankesat e bërë nga ish-kryeministri i Maqedonisë, Nikoll
U shkarkua me 75 vota, Xhafaj qesh dhe voton pro (FOTO LAJM) Kuvendi ka miratuar sot dekretin e Presidentit Meta për shkarkimin e Fatmir Xhafajt nga posti i ministrit të Brendshëm,
Rraja tregon makinën luksoze, shkon me këmbë të thyer për të votuar për Teatrin Kohët e fundit, deputeti socialist Rrahman Rraja është bërë shumë i komentuar në media për shkak të cështjes Xhisiela.