999 rezultate për

votuar

Pjesmarrje e ulët në votime në komunën e Skënderajt Komuna e Skenderajt dikur ishte një nga komunat me dalje me të lartë në zgjedhje, por sot dalja e votuesve atje është mj
182 mijë qytetarë kanë votuar deri në orën 11:00 Kryesuesja e KQZ-së, Valdete Daka ka njoftuar se deri në orën 11:00 kanë dalë 182.040 votues, apo 10.05 për qind e votue
Kurti: Qytetarëve i ka ardhur vera ka dera Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka votuar në qendrën e votimit në Fakultetin Juridik, ku i bëri thirrje të
Në përkrahje të Selës, biznesmeni nga Struga i paguan udhëtimin votuesve të tij Kompania ISOMAT GMBH me seli në Zvicër në pronësi të një biznesmeni nga Velesha e Strugës ka bërë të ditur se do të mbul
Një votues sulmon fizikisht anëtarin e komisionit në Bogovinë Një incident ka ndodhur gjate procesit zgjedhor në fshatin Sedllarcë, pjesë e Komunës së Bogovinjës të Tetovës. Rreth
Ja sa votues kanë votuar në Gostivar deri më tani Sipas të dhënave të KKZ-së në komunën e Gostivarit, të drejtën e votës deri në orën 17:00 e kanë ushtruar 29.531 votues
Në Dibër deri në orën 17 kanë votuar 40 %, në Qendër Zhupë 32 % e qytetarëve Në Komunën e Dibrës deri në orën 17 në votim kanë dalë 7.342 persona me të drejtë vote apo diçka mbi 40 për qind nga gji
Votoi edhe Ali Ahmeti, ja si shprehet ai pas votimit (VIDEO) Ali Ahmeti ka votuar sot në Zajaz dhe bëri apel qytetarëve që të dalin masivisht në votime duke votuar pa frikë e në mën
“Most”: Në Shuto Orizarë janë ndarë ushqime, parregullsi në Greshnicë dhe Vinicë Lëvizja Qytetare “Most” ka vërejtur disa incidente në vende të ndryshme të Maqedonisë që nisin nga përleshjet fizike, ag
70% e të burgosurve nëpër burgjet e Maqedonisë kanë votuar Gjithësej 70% e të regjistruarve për të votuar nëpër burgjet e Maqedonisë kanë votuar, ka thënë Ljupka Guguçevska. Aj
Të burgosurit nuk kanë votuar për shkak të mungesës së dokumenteve Komisioni shtetëror zgjedhor ka njoftuar se gjysma e të burgosurve në burgun e Idrizovës sot nuk kanë arritur të realizo
1000 kërçovarë nga Italia arrijnë në Kërçovë për Deharin (VIDEO) Me mijëra kërçovarë kanë arritur në Kërçovë me autobus nga Italia. Dehari i ka pritur mes lotësh për respektin që ata ka
Këto janë të drejtat tuaja për të votuar (FOTO) Komisioni Shtetëror Zgjedhor ka publikuar në detaje listën e të drejtave të votuesve ku mes tjerash ju sugjerohet qyteta
Partitë në pushtet besojnë se Haradinaj i ka bindur serbët për të votuar ushtrinë Partitë në pushtet besojnë se tashmë serbët janë bindur që të votojnë FSK-në. Opozita kërkon ndryshime kushtetuese p
Dalin rezultatet e referendumit: Kurdët drejt pavarësisë Kanë dalë rezultatet e para nga referendumi për pavarësi i popullatës kurde në Irak. Sipas rezlultateve populli kurd
Cili është lideri më i besueshëm në Maqedoni? Rezultate befasuese (FOTO) Telma dhe Qendra e Maqedonisë për bashkëpunim ndërkombëtar (QMBN) kanë publikuar një anketë në të cilën gjenden rezultat
Gramoz Ruçi kryeparlamentar, opozitës i rrjedhin dy vota Gramoz Ruçi u zgjodh në krye në Kuvendit të Shqipërisë me 80 vota pro, 6 më shumë se numri i deputetëve socialistë në kë
Simiq tregon kur do të arrijnë në Kuvend Slavko Simiq nga Lista Serbe ka konfirmuar se është çështje minutash arritja e tyre në Kuvend. Simiq ua ka konfirmuar
Dalin probleme në seancën e kuvendit Pas zgjedhjes së Kadri Veselit kryetar i Kuvendit në legjislaturën e gjashtë, Kuvendi në seancën konstituive ka zgjedhur
Shqipja ende pa u votuar, qeveria do të ndajë mjete për promovimin e gjuhës maqedonase Qeveria e Maqedonisë në seancën e saj të 26-të, miratoi disa masa për përmirësimin e gjendjes së gjuhës maqedonase, të c