999 rezultate për

vlerat

Vranësira dhe ftohtë, si do luhatet moti sot Orët e para të ditës dominohen nga kthjellime dhe vranësira të shpeshta në të gjithë Shqipërinë. Më të dukshme vranësira
Keni bërë plane për sot? Si do të jetë moti Vranësira të herë pas-herëshme dhe alternime kthjellimesh dominojnë në të gjithë territorin, më të dukshme paraqiten në
Mot i ngrohtë, por çfarë ndodh gjatë pasdites Moti i kthjellët të dominojë në të gjithë vendin. Herë pas here do të ketë kalime vranësirash të lehta, më të dukshme në
Harrojeni acarin, moti vjen me plot surpriza Mbetemi nën ndikimin e moti të kthjellët dhe vranësira të lehta në bregdet dhe zonat e ulëta. Por vranësira të shpesh
Luhatje të mëdha temperaturash, si të visheni sot Vijon ndikimi i motit të kthjellët dhe vranësirave kalimtare në të gjithë territorin, më të dukshme vranësirat paraqiten
Moti merr kthesë, çfarë do të ndodhë sot me temperaturat Kthjellime dhe vranësira të herë pas-hershme dominojnë të gjithë territorin gjatë orëve të para të ditës. Më të dendura
Keni plane për sot? Si do të jetë moti Orët e para të ditës do të dominohen nga vranësira dhe alternime kthjellimesh në të gjithë territorin. Më të dukshme
Nuk ikën i ftohti, si do të jenë temperaturat sot Mot i vranët dhe intervale të shkurtra kthjellimesh dominojë në vend. Më të dendura vranësirat paraqiten në zonat verili
Keni bërë plane për sot? Si do të jetë moti Vijon ndikimi i masave ajrore të qëndrueshme por të ftohta mbi territorin shqiptar. Për pasojë do të kushtëzohet mot i k
Shira dhe dëborë, çfarë ka rezervuar moti ditën e sotme Mbetemi nën dominimin e masave ajrore të paqëndrueshme duke ndikuar vranësira dhe shira në territor, më të dukshme paraq
Ikën dimri? Si do të jetë moti gjatë ditëve të para të shkurtit Edhe pse ditët e fundit janë përshkuar nga një mot i qëndrueshëm, dita e hënë dhe e martë do të rikthejnë reshjet, por s
I ftohti nuk ikën nga Shqipëria, si do të jetë moti sot Kthjellime dhe vranësira kalimtare mbeten deri në mesditë në të gjithë Shqipërinë. Pasditja dhe nata sjellin shtim të vr
Acari nuk ka ikur, sa do të shkojnë temperaturat sot Qarkullimi i masave ajrore të paqëndrueshme do të ndikojnë kushtet e motit në vendin tonë. Për pasojë, alternime kthjell
Ndryshojnë temperaturat, çfarë pritet të ndodhë ditën e sotme Moti me vranësira dhe reshje shiu e dëbore vijon gjatë paradites në të gjithë territorin. Pasditja sjell ndërprerje të r
Ndryshon moti, sa do të shënojë termometri sot Kthjellime dhe vranësira kalimtare dominojnë orët e para të ditës në të gjithë Shqipërinë. Pasditja dhe mbrëmja sjellin
Kur do të shpëtojmë nga moti siberian Prej disa ditësh vendi është i mbërthyer nga temperatura ekstreme e shoqëruar me reshje dëborë dhe probleme me qarkullim
Piperi i kuq, të gjitha vlerat që ne nuk i dinim Piperi i kuq është një produkt shumë i përdorur në kuzhinat tona, pasi që është i pasur me shumë vitamina dhe iu jep shi
Borë dhe akull, si do të jetë moti sot Sipas MeteoAlb, paraditja do të dominohet nga kthjellime dhe vranësira në të gjithë vendin, më të dendura përgjatë kufir
Legjendë apo e vërtetë, cilat janë vlerat e spinaqit Spinaqi është ndër ushqimet më të shëndetshme për shkak se përmban shumë vitamina dhe minerale që ndihmojnë në parandali
Ngrica dhe dëborë, si do të jenë ditët e fundit të 2018-ës Ditët e fundit të 2018 do të na shoqërojnë me një mot të ftohtë. Sipas Meteoalb, duke filluar nga pasditja e ditës së s