999 rezultate për

vitamina

Vitamina D rrit shanset që një grua t’i mbijetojë kancerit të gjirit Sipas ekspertëve, vitamina D pengon riprodhimin e qelizave kancerogjene, duke i vrarë ato. Vitamina D, e siguruar nga
Ushqimet më të shëndetshme të dimrit Dimri është stina ku nuk mungojnë ushqimët e shëndetshme për trupin tonë por është dhe stina në të cilën duhet të kujdes
Kujdes! Portokalli duhet të konsumohet me lëkurë, ja arsyeja Dihet tashmë që portokalli përmban vitaminën C dhe shumë vitamina të tjera. Por ajo që është e rëndësishme dhe vlen
Vitaminat më të domosdoshme për femrat Femrat e kanë shumë të nevojshme të ushqehen me vitamina dhe minerale në mënyrë që mos të sëmuren, të kenë të balancuar
Vitamina C pengon zhvillimin e ulcerës peptike Sa më shumë vitaminë C konsumoni, rreziku për të zhvilluar probleme gastrointestinale (të lukthit dhe zorrëve) pakësohet
Vitaminat të cilat nuk duhet t'i merrni pa këshillim nga mjeku Nëse ju nuk keni mungesa të theksuara vitaminash dhe i merrni këto të fundit me idenë se ju bëjnë mirë, gaboheni. Marr
Mbroni shikimin tuaj me këto ushqime Disa dëshmi tregojnë se dieta e pasur me vitamina, antioksidantë dhe minerale (A, C, E dhe zink) mund t’ju ndihmojë në p
Vitamina që duhet t’i konsumojë çdo grua për të evituar problemet me shëndetin Vitaminat janë disa përbërës natyralë prezentë në pothuaj të gjitha ushqimet. Ndonëse në sasira të vogla ato janë thelbë
Ja çfarë sëmundje kuron vitamina B17 Shumë njerëz nuk e dinë se çfarë vlera të mahnitshme përmban vitamina B17 dhe se ku mund të gjendet ajo. Për ata që nuk
Jeni duhanpirës? Këto ushqime duhet ti konsumoni patjetër Nëse jeni një duhanpirës, duhet të keni një dietë të veçantë me rekomandimin e mjekut e cila të ju mbrojë sado pak nga e
Ja përse duhet të hani banane Bananja është një frut që ka një rëndësi të veccantë në shendetin e secilit nga ne. Bananet i përmbajnë të gjitha vlerat
Pse janë të rëndësishme manderinat Mandarina, është një frut me vlera të shumta ushqimore i cili ka një rëndësi të veccantë në shëndetin e organizmi tonë.
Sëmundjet që lufton brokoli Brokoli, është një ndër perimet që njihet për efektet e tij të shëndetshme për organizmin. Në mënyrë të veçantë, brokoli
Ja pse duhet ta konsumoni qumështin e dhisë Qumështi i dhisë është një produkt që ka një ndikim të madh në zhvillimin e kockave të të strukturës së intelektit te fë
Pse duhet të konsumoni brokoli? Brokoli, është një produkt me veti të ndryshme ushqimore. Vështirë se mund të gjesh ndonjë ushqim tjetër me kaq shumë pë
Avokado, fruti “magjik” për shëndetin Avokado është frut me benefite të panumërta për shëndetin tonë. Sa më shumë ta përdorim aq më shumë përfitojmë mbrojtës
Rëndësia e vitaminave në shëndetin e syve Ushqimi ka një rëndësi të veçantë në shëndetin e syve dhe në bukurinë e tyre. Për të pasur një shikim sa më të shëndetsh
Ushqimet e duhura për një mëlçi të shëndetshme Mëlçia është një organ që kërkon një kujdes të madh shëndetsor. Disa ushqime arrijnë të favorizojnë aktivitetin e këti
Efektet e shëndetshme të manaferrës Manaferra është një frut me veti të ndryshme shëruese, për shkak të përmbajtjes që gjendet te pjesë të ndryshme të saj s
Efektet e shëndetshme të lakrës Lakra është një bimë që ka veti të shumta shëndetsore për organizmin tonë. Vetitë shëndetësore të lakrës janë të shumta,