999 rezultate për

vettingut

Basha kërkoi ndryshimin e “Vettingut”, Xhafaj: Kerkesë absurde Kreu i PD-së, Lulzim Basha bëri një kërkesë publike dje ndaj Kryeministrit Edi Rama për të ndryshuar ligjin e Vettingut
Gjosha: Integrimi varet nga zhbllokimi i Vettingut! Ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha, në një konferencë për mediat ka nënvizuar se integrimi varet nga zhbllokimi i Vet
Balla: Kush është kundër Vettingut, është kundër integrimit Deputeti socialist Taulant Balla, ka nënvizuar sot se kushdo që është kundër nisjes së zbatimit të ligjit të Vettingut,
S'mjafton as Donald Lu, Kushtetuesja lë në fuqi vendimin për pezullimin e "Vettingut" Gjykata Kushtetuse nuk pranoi kërkesën për rrëzimin e pezullimit për ligjin e Vettingut duke pritur kështu mendimin e Ko
Rrëzimi i Vettingut, Donald Lu i pranishëm në seancën e Gjykatës Kushtetuese (FOTO) Gjykata Kushtetuese po zhvillon mëngjesin e kësaj të marte seancën dëgjimore në lidhje me rrëzimin e ligjit të vettingut
Gjosha: Zbatimi i ligjit të Vettingut, domosdoshmëri për hapjen e negociatave Ministrja e Integrimit Europian, Klajda Gjosha, priti sot në një takim Drejtorin e Përgjithshëm të Zgjerimit në Komision
Pas Vettingut, dyfishohen pagat e gjyqtarëve dhe prokurorëve Pas Vettingut pritet që pagat e gjyqtarëve dhe prokurorëve të dyfishohen. Ministri i Financave Arben Ahmetaj, gjatë
"Vettingu" shkakton tension mes prokurorëve, magjistratët kundër “veteranëve” Takimi i prokurorëve, të cilët ishin njoftuar më herët se duhet të mblidheshin në datën pesë për të vendosur se çfarë që
Vasilika Hysi rrezon vonesat: Ligji i "Vetting"-ut ka qenë i përkthyer Anëtarja e komisionit të posaçëm për reformën në drejtësi Vasilika Hysi shprehet se vonesa për përkthimin e ligjit të ve
LAJM I FUNDIT/ Gjykata Kushtetuese pezullon ligjin e Vettingut Gjykata Kushtetuese ka pezulluar ligjin e Vettingut e gjyqtarëve dhe prokurorëve, të miratuar vetëm me votat e mazhoranc
PD ankimon në Gjykatën Kushtetuese ligjin për “Vetting”-un Partia Demokratike depozitoi sot në Gjykatën Kushtetuese ankimimin për ligjin e Vettingut, të kaluar nga Edi Rama në shk
Lu takohet me Bashën një ditë para votimit të Vettingut Ambasadori Donald Lu ka përfunduar takimin e tij me kreun e PD-së, ndërsa ka dalë nga selia në orën 12:15. Besohet se Lu
Ja kur do të mblidhet seanca plenare për të votuar ligjin e vettingut Vijon mbledhja e Konferencë së Kryetarëve, ku po diskutohet për reformën në drejtësi. Burime nga konferenca bëjnë me
Petrit Vasili: Vettingut nuk i shpëton asnjë gjyqtar I ftuar në rubrikën “Opinion” në studion e lajmeve në News 24, Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili u shpr
Meta bie dakord me Bashën për miratimin e ligjit të Vettingut Zyra për shtyp e Kryetarit të Kuvendit, Ilir Meta ka shpërndarë një njoftim për mediat rreth takimit të Metës me kreun e