999 rezultate për

venecias

LSI del kundër PS për Byronë Pas katër orë diskutimesh midis mazhorancës dhe opozitës dështon pa konsensus mbledhja e parë e Komisionit të Posaçëm të
Ja se çfarë u tha gjatë takimit mes Metës, Vlahutin dhe Lu Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, zhvilloi një takim me Ambasadoren e BE-së, znj. Romana Vlahutin dhe Ambasadorin e SHBA-s
PD-PS nisin negociatat për reformën në drejtësi Ditën e hënë pritet që maxhoranca e opozita të ulen në tryezën e Reformës në Drejtësi. Pjesë e kësaj mbledhje do të jenë
Berisha pret Donald Lu: Po mendoj të lë mandatin Gjatë takimit me Donald Lu, ish kryeministri Berisha i është rikthyer edhe një herë deklaratës që tha edhe të enjten e s
Vasili: Dialog për reformën në drejtësi Në një deklaratë për mediat nga Kryesia e Kuvendit, kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petri
Ja se çfarë thotë Venecia për Byronë e kryeprokurorin Komisioni i Venecias ka gati draftin final me rekomandimet për reformën në drejtësi. "Venecia" thotë se drafti me amenda
Basha: Varianti i qeverisë nuk është ai i rakorduar me amerikanët dhe Venecian Në një prononcim të dhënë për mediat paraditen e sotme, kreu i PD ka deklaruar se varianti i Byrosë Kombëtare së Hetimi
Berisha: Rama po tmerrohet nga Reforma në Drejtësi Sali Berisha shprehet se Edi Rama po tmerrohet nga Reforma në Drejtësi dhe se ai "sheh veten në ëndërr teksa del përpara
Manjani takon kreun e “Venecias”, diskutohet reforma në drejtësi Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka qenë në Strasburg, teksa është takuar me kreun e Komisionit të Venecias, Gianni
SHËNIM/ Prova e zjarrit e partive me Reformën në Drejtësi Nga Albeu.com Komisioni i Posaçëm për Reformën në Drejtësi, por edhe PD-ja me LSI-në mund të kenë pritur shumë n
Përfundon takimi i ekspertëve të Venecias me Fatmir Xhafën Pak minuta më parë ka përfunduar takimi mes kreut të Komisionit për Reformën në Drejtësi, Fatmir Xhafaj dhe ekspertëve t
Halimi: Shqetësim që drafti s’u miratua me konsensus Raporterët e Komisionit të Venecias kanë shprehur shqetësimin lidhur me mosdakordësinë e palëve politike për të dalë me
Reforma në drejtësi, sot në Tiranë delegacioni i Komisionit të Venecias Delegacioni i Komisionit të Venecias pritet të mbërrijë sot në Tiranë për të diskutuar draftin e rishikuar të amendament
Ekspertët e Venecias në Tiranë për reformën në drejtësi Delegacioni i Komisionit të Venecias i përbërë nga 6 ekspertë sapo ka mbërritur këtë pasdite në Tiranë. Në këtë misio
Shkojnë në Venecia tre draftet për reformën në drejtësi Projekti për reformën në drejtësi i hartuar nga ekspertët e nivelit të lartë i është dërguar Komisionit të Venecias për
"Drejtësia", zbardhet opinioni i PD që do i dorëzohet Komisionit të Venecias Mesditën e sotme është zbardhur opinioni i Partisë Demokratike në lidhje me Reformën në Drejtësi. Janë 42 vërejtje të sh
PD: Rama urdhëroi ndalimin e konsensusit, PD do i dërgojë Venecias qëndrimin e saj Deputeti demokrat, Eduard Halimi, përmes një deklarate për mediat ka reaguar pas mbledhjes së Komisionit për Reformën në
Bylykbashi: Maxhoranca godet rekomandimet e Venecias Deputeti i PD Oerd Bylykbashi ka deklaruar se drafti i maxhorancës godet dy amendamente të parashikuara nga ana e Komisi
Rama: Me Metën s’ka krizë, i gatshëm të shkojmë në referendum Në kulmin e diskutimeve për reformën në drejtësi, kryeministri Rama ka dhënë një intervistë të gjatë për "Top Channel",
Halimi: Rama i ka 84 votat që ti emërojë e shkarkojë vetë gjyqtarët Eduard Halimi, eksperti i PD për reformën në drejtësi, ish-ministër i Drejtësisë, akuzoi PS se ka shkelur rekomandimet e