999 rezultate për

venecia

Pse vendosën kosovarët të kryenin sulmin terroristë në Venecia? Sulmi terrorist i parandaluar në Venecia nga policia italiane, përbëhej nga katër shtetas kosovarë, të cilët kishin pla
Sherri për një vajzë, reagon Deputeti i PD-së: Ja kush i rrahu protestuesit Dy orë pasi kishte nisur protesta e shoqërisë civile përpara Torrës Veneciane për mbrojtjen e trashëgimisë arkeologjike
Venecia së shpejti do të “zhduket” nën ujë! Shkencëtarët e Institutit Kombëtar Italian të Gjeofizikës dhe vullkanologjisë thonë se niveli i ujit në 1000 vitet e fun
Grida bëhet lëmsh: Durrësi ka aeroport (VIDEO) Grida Duma denoncoi mesditën e sotme kapjen e shtetit nga mafia sipas saj, aq sa portet dhe aeroportet e vendit janë bër
Kapet 8 ton drogë në Venecia, vinte nga Shqipëria. Lajmi u fsheh Një sasi e konsiderueshme droge u kap nga policia italiane e cila ishte nisur me traget nga Shqipëria, dhe ka zbarkuar n
Zbulohet data, ja kur do të mblidhet Gjykata Kushtetuese për Vetting-un Të enjten, Gjykata Kushtetuese do të shpallë vendimin lidhur me ligjin e Vetting-ut, pas përgjigjes së marrë nga Komisio
INTERVISTA/ Vlahutin: Venecia i tha "ok" Vetting-ut, por nuk mund të negociohet Këtë javë Europa dhe raporti ynë me të ishte i rëndësishëm për shkak të asaj që u vendos, ose më saktë që nuk u vendos n
Bylykbashi sfidon Ramën: Më trego paragrafin që “vettingu” është kushtetuese Deputeti i Partisë Demokratike Oerd Bylykbashi ka reaguar pas deklaratës së Kryeministrit Edi Rama ku thoshte se opinion
Rama: Kushtetuesja s'kishte nevojë për Venecian, kur duan e bëjnë mirë punën e tyre Përmes një statusi të radhës në rrjetin social Facebook, kryeministri Rama ka reaguar sërish pas zbardhjes së opinionit
BE: Venecia certifikoi Vetting-un. Opinioni i tij të merret në konsideratë Ambasadat e Shteteve Anëtare të Bashkimit Evropian në Tiranë dhe Delegacioni i BE-së, mirëpritën përmbledhjen Amicus Cur
Ambasada e SHBA mirëpret opinionin e Venecias për ligjshmërinë e Vettingut Ambasada e Shteteve të Bashkuara mirëpret opinionin e datës 10 dhjetor të Komisionit të Venecias, mbi Ligjin shqiptar të
Rama i përgjigjet me “dy gishta” pretendimeve të demokratëve për "Vettingun" (FOTO LAJM) Demokratike se Komisioni i Venecias nuk ishte shprehur mbi ligjshmërië e tij. Nëpërmjet Facebook, Rama tha se “Venec
PD përshëndet opinionin e Komisionit të Venecias Partia Demokratike përshëndet miratimin e shpejtë të Opinionit të Komisionit të Venecias, për 4 pyetjet që i ka drejtuar
Majko: Komisioni i Venecias e ka hedhur të zezën mbi të bardhë! Pasi Komisioni i Venecias zbardhi zyrtarisht përgjigjen për Vettingun, deputeti socialist Pandeli Majko, në një prononci
Venecia publikon opinionin për Vettingun. Ja çfarë thotë për gjyqtarët Gjatë ditës së sotme Komisioni i Venecias ka shpallur opinionin me saj për ligjin e Vettingut. Një nga pesë pyetjet që G
“Komisioni i Venecias: Ligji i Vettingut pa probleme, nuk vërejmë shkelje” Komisioni i Venecias nuk ka shfaqur asnjë kundërshti lidhur me Ligjin për rivlerësimin e gjyqtarëve dhe prokurorëve dhe
Venecia, sot pritet opinioni përfundimtar për ligjin e Vettingut Ambasadorja e BE në Tiranë, Romana Vlahutin, u shpreh një ditë më parë se shpresonte që partitë politike dhe institucion
Vlahutin: Nëse nuk zbatohet Vettingu, pasoja për integrimin e Shqipërisë në BEë Ndërsa ne 9 dhjetor ekspertet e Komisionit te Venecias do te miratojnë opinionin per ligjin e vettingut; ambasadorja e B
Lu e Vlahutin i shkojnë Metës në zyrë Gjatë mesditës, ambasadorët Lu dhe Vlahutin kanë mbajtur një takim me Ilir Metën në Kryesinë e Kuvendit. Takimi i ty
Zbulohet drafti i Venecias për “vetting-un”, çfarë thotë për gjyqtarët Komisioni i Venecias nuk sheh cenim të Konventës Europiane për të Drejtat e Njeriut kur bëhet fjalë për respektimin e je