999 rezultate për

vendos

VMRO-DPMNE-ja e pavendosur për zgjedhjet e parakohshme VMRO-DPMNE-ja është e pavendosur nëse pas dështimit të marrjes së datës në muajtë e verës, dëshiron zgjedhje të parakohs
Kryemadhi: Brengosem se shqiptarët kanë tavolinën bosh, Rama vendos karfica floriri Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka sulmuar Ramën dhe maxhorancën duke theksuar se i vjen keq shumë se ndërkohë që sh
Berisha tregon 11 arsyet pse Holanda vendosi kundër hapjes së negociatave Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar ndaj vendimit të Holandës, ku parlamenti dje vendoi kundër hapjes së negociat
Guardiola vendos për të ardhmen e portierit të Kosovës Trajneri i Manchester City, Pep Guardiola, do të lejojë Arijanet Muriç të largohet nga klubi këtë verë, sipas "The Sun".
Jahjaga: Vendosmëria e Klinton i dha fund luftës në Kosovë dhe na ktheu lirinë Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjga, e ka pritur sot në Aeroportin e Prishtinës “Adem Jashari”, ish-presidentin hi
Barcelona vendos për Boateng Gjatë merkatos së dimrit, Barcelona bëri një nga transferimet më të çuditshme që kanë ndodhur ndonjëherë. Kampionët e
PS e vendosur: Zgjedhjet duhet dhe do të bëhen në 30 qershor Një ditë pas protestës së opozitës dhe vendimit të presidentit Meta për anulimin e zgjedhjeve, ka reaguar deputetja e PS
Wanda vendos të ardhmen e Icardit E ardhmja e Mauro Icardit është prej kohësh në pikëpyetje, me argjentinasin që duket se nuk është as në planet e trajner
Mascherano vendos të marrë këpucët nga gozhda dhe të kthehet në kombëtare ifozët e Argjentinës kanë marrë një lajm të mirë para fillimit të "Kupës së Amerikës". Sipas gazetës spanjolle "Sport
Greizmann i vendosur se ku do ta vazhdojë karrierën Sulmuesi i Atletico Madridit, Antoine Griezmann, ka thënë se tashmë e ka vendosur se ku do ta vazhdojë karrierë pas kësa
Bomba e "Bild", Donika Prela vendos të flasë Përgjimet e prestigjozes gjermane "Bild", kanë trondiur politikën shqiptare duke krijuar një kaos dhe te opinion publik.
Tërmetet në Korçë, vendoset ndërtimi i një lagjeje të re në Floq Tërmetet janë duke tronditur dita ditës Korçën, gjë e cila krahas dëmeve materiale ka shkaktuar edhe një frikë të madhe
E mbylli me PSG, Buffon mes Juventusit dhe transferimit në Amerikë Gianluigi Buffon njoftoi ditën e djeshme se e mbylli pas një viti aventurën 1-vjeçare te PSG, ndërsa tashmë duhet të mar
Manchester United vendos Kosovën në hartën e Serbisë (FOTO LAJM) Duket se Manchester Unitedi ka harruar ta përditësojë hartën, pasi në një video-intervistë me mesfushorin e vet serb, Ne
"Është vështirë dhe ftohtë", nis zhvendosja e banorëve të Floqit Pasi kaluan dy net në çadra, banorët e fshatit Floq kanë nisur të akomodohen në ambientet e përcaktuara nga Emergjencat
Opozita vendos, protesta e radhës me datë 8 qershor Pas fjalës së kryetari të opozitës Lulzim Basha dhe përmbylljes së protestës së 2 qershorit, partia Demokratike pritet t
Basha: Protestën e rradhës e vendos populli Kreu i Opozitës Lulzim Basha doli me sytë e skuqur nga gazi lotsjellës para mbështetësve të tij që u mblodhën në selinë
Tensionohet protesta, policia vendos maskat kundragaz Është tensionuar ashpër situata në protestën e opozitës, e cila ka lëvizur drejt parlamentit shqiptar. Një sërë kapsolla
I vendosur për 30 qershorin, Rama njofton takimin e hapjes së fushatës Vetëm një ditë pas hapjes së fushatës elektorale kryeministri i vendit Edi Rama ka treguar edhe një herë se zgjedhjet do
Holanda dorëzon kërkesën për vendosjen e vizave për shqiptarët (FOTO LAJM) Holanda ka dorëzuar sot zyrtarisht në Komisionin Europian projekt rezolutën e miratuar pak kohë më parë në parlament, që