999 rezultate për

vendi

Interi fitoi bindshëm ndaj Crotones, Conte: Askush nuk e ka vendin e sigurt Trajneri i Inter, Antonio Conte, nuk ishte i kënaqur me paraqitjen e mesfushorit, Arturo Vidal, në ndeshjen ndaj Crotone
Gjithë vendi u mbyll, nga 11 janari në Greqi hapen shkollat Ditën e djeshme u konfirmua mbyllja e Pas mbylljes totale qeveria greke njofton se shkollat do të rihapen në 11 janar.
Vrau të dashurën dhe motrën e saj, merret vendimi për Përparim Ademin Përparim Ademi i cili përgjaku vigjiljen e Vitit të Ri dhe ekzekutoi dy motrat Zhaneta Metani dhe Kristina Bardhi në vig
Suedia në krye të OSBE-së, Linde-Ramës: Morët vendime të rëndësishme Suedia nga data 1 janar 2021 ka marrë drejtimin e OSBE-në, për një vit, duke pasuar kështu Shqipërinë. Së fundmi me m
Dita e parë e 2021, kthjellime dhe vranësira në të gjithë vendin Sipas MeteoAlb: Pjesa e parë e ditës mbetet me vranësira të shpeshta dhe kthjellime të pakta duke sjellë dhe ndonjë resh
Vodhi 155 milion lekë të "pagës së luftës", merret vendimi për hakerin nga Durrësi Gjykata e Tiranës ka lënë në burg Denis Trungun. Ky i fundit u arrestua për mashtrim kompjuterik dhe dyshohet se ka përf
Diego Costa jep mesazhin e lamtumirës: Largimi im e ndihmon Atleticon Diego Costa e ka shkruar mesazhin lamtumirës për Atletico Madridin. Sulmuesi spanjoll ka thënë se largimi i tij është ve
Vrasja e Klodian Saliut dhe Vajdin Lames, jepet vendimi për Rusin, Shullazin dhe Ymerin Gjykata Apelit Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka lënë në fuqi masën e sigurisë "arrest me burg" dhënë nga
Simeone i revoltuar: Është i padrejtë vendimi për dënimin e Trippier Trajneri i Atletico Madridit, Diego Simeone ka reaguar lidhur me dënimin e mbrojtësit, Kieran Trippier. Anglezi u dën
Kuvendi i Kosovës miraton buxhetin për vitin 2021 Kuvendi i Kosovës ka miratuar në lexim të dytë buxhetin për vitin 2021. Buxheti është miratuar me procedurë të shpejt
Deputeti shqiptar përplaset me ministren serbe në Kuvendin e Serbisë Deputeti shqiptar në parlamentin e Serbisë, Shaip Kamberi, ka bërë disa replika të ashpra me ministren e Integrimeve Evr
Corriere dello Sport: Strakosha ka humbur vendin e titullarit te Lazio Thomas Strakosha e ka humbur vendin e titullarit te Lazio dhe kjo ka ndikuar që atij të mos i vazhdohet kontrata, që i s
Projektligji për buxhetin, sot në lexim të dytë në Kuvendin e Kosovës Deputetët e Kuvendit të Kosovës do të mblidhen sot në seancë plenare në ora 14:00, për të votuar në lexim të dytë projek
Luftë me banorët e policinë, gjykata merr vendimin për Josif Kavajën Gjykata e Elbasanit ka dhënë masën e sigurisë Arrest me burg për 45 vjeçarin Josif Kavaja. Në seancën gjyqësore të zh
U arrestua pas sherrit me djemtë, merret vendimi për Alaudin Malajn Gjykata e Tiranës ka dhënë masën e detyrimit të paraqitjes për ish gjyqtarin e Apelit të Tiranës Alaudin Malaj, ndërkohë
Lihet në fuqi vendimi i KPK-së për ish-gjyqtarin dhe anëtarin e KLD-së KPA ka lënë në fuqi vendimin e KPK për ish-gjyqtarin e Apelit të Tiranës Astrit Haxhialushi. KPK kishte vendosur në muaj
Pique merr vendimin e befasishëm, do kandidojë në zgjedhjet për president tek Barça Mbrojtësi i Barcelonës, Gerard Pique, duket se e ka marrë vendimin për hapin e ardhshëm jetësor. Mbrojtësi i Barcelon
Dy viktima, detaje nga aksidenti tragjik në Fier Një aksident tragjik ka ndodhur këtë të hënë në aksin Levan-Qarr në Fier, ku si pasojë e daljes nga rruga të një mjeti “
Oferta nga Kina për Cuadradon, ky është vendimi i Juventusit Mbrojtësi i Juventus, Juan Cuadrado, ka pranuar një ofertë nga Kina, thuhet se oferta është ekonomikisht e mirë për kolu
Reshje bore në veri të vendit, ARRSH njofton për qarkullimin e mjeteve Veriu i vendit është përfshirë nga reshjet e dëborës gjatë natës duke bllokuar disa prej akseve rrugore. ARRSH njofton s