999 rezultate për

vatikani

Vatikani shenjtëroi sot të parën australiane, Makillop Papa Benedikti kanonizoi sot Motrën e Nderit, Mari Makillop, si e shenjta e parë nga Australia. Mijëra australianë u
Shakaja e Berlusconit për çifutët Kryeministri italian, Silvio Berlusconi, shkaktoi zemërimin e Vatikanit dhe të opinionit publik me shakanë e tij të radh
Prokurorët hetojnë dy zyrtarë në Bankën e Vatikanit Prokurorët në Romë po hetojnë dy zyrtarë në Bankën e Vatikanit në kuadër të hetimeve për pastrim parash. Vatikani në
SHBA, nje prift ka dhunuar nje te mitur, Vatikani hesht jë avokat amerikan i specializuar për mbrojtjen e të abuzuarve seksualë akuzoi sot se Vatikani nuk i
Vatikani nuk e njeh Kosoven per shkak te kishes serbe Vatikani nuk e ka njohur Kosovën si shtet për shkak të ndjeshmërisë ndaj kishës pravosllav
Vatikani hedh poshte akuzat ndaj Papes Vatikani i ka hedhur poshtë pretendimet se njeriu, i cili tash është papë, ka dështuar të
Amort: Djalli ka pushtuar Vatikanin Djalli ka pushtuar zemrën e Kishës Katolike, ka pohuar të enjten Gabriel Amort, ekzorcisti kryesor i Vati
Edhe Vatikani kunder ndertimit te kishes ne qender te Shkupit Vatikani i ka dërguar një mesazh të qartë qeverisë maqedonase, për të anuluar projekt
Sejdiu - Vatikanit: Gezuar Krishtlindjet dhe na njihni! Me rastin e festës së Krishtlindjeve, Presidenti i Republikës së Kosovës, Fatmir Sejdiu i ka d&
Vatikani, Omani, Mozambiku... shqyrtojne njohjen e Kosoves Gjatë qëndrimit në selinë e OKB-së në New York, ministri i Jashtëm, Skënder Hyse
Alarmohet Vatikani, protesta javën tjetër nga Laura PAPRANIKUInstitucionet kyçe të Selisë së shenjtë në Vatikan, e kanë gdhir
Alarmohet Vatikani, në botë më shumë myslimanë se katolikë Ajo që prej kohësh ka tmerruar Vatikanin ka ndodhur: sipas një instituti studimesh në Shtetet e Bash
Vatikani dënon publikimin e karikaturave të pejgamberit Muhamed Përmes një kumtese, Vatikani ka dënuar publikimin e karikaturave të pejgamberit Muhamed, që kanë shkaktuar pakënaqësi të