999 rezultate për

vatikani

Papa pëlqeu foton e modeles me të brendshme, Vatikani i kërkon llogari Instagramit (FOTO LAJM) Vatikani ka kërkuar shpjegime nga Instagrami, për të kuptuar se si llogaria zyrtare e Papa Françeskut ka pëlqyer fotot e
Papa largohet nga Vatikani pas 1 muaj: Mund të goditemi nga një virus edhe më i keq Papa Françesku bëri thirrje këtë të Dielë për një vizion gjithëpërfshirës të botës pas krizës Covid-19 dhe u largua nga
"Gjunjëzohet" edhe Vatikani, konfirmohet rasti i parë me koronavirus Rasti i parë më koronavirus është konfirmuar në Vatikan. Duke iu referuar zëdhënësit të Vatikanit, Matteo Bruni, medi
Është shteti më i vogël në botë, por më i rrezikshmi Vendi më i rrezikshëm në botë është Vatikani. Ky paradoks befasues erdhi gjatë mënyrës se si u llogaritën rezultatet: nu
Pse Vatikani vazhdon të mos e njohë Kosovën Serbia është e lumtur për faktin që Vatikani nuk e njeh pavarësinë e Kosovës. Por analistët serbë shprehen se qëndrimet
Vuçiç u mburr se Vatikani nuk do ta njihte Kosovën, por ndryshe mendon Selia e Shenjtë Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuciq, u prit në Selinë e Shenjtë në Vatikan ku shkoi, sipas tij, të lutet që Vatikani
Vdes simboli i jetës, reagon edhe Vatikani Pas 10 viteve në gjendje kome, Vinsent Lambert, 42-vjeçari francez, ish infermier tetraplegjik, njëriu simbol i debateve
Bëhet publike agjenda e vizitës së njeriut të dytë të Vatikanit në Kosovë Dy ditë do të zgjasë vizita e Sekretarit të Shtetit të Vatikanit, kardinalit Pietro Parolin në Kosovë. Përmes një agj
Gazeta e Vatikanit shkrim për Shqipërinë: Kriza e ngjashme me ‘97 L’Osservatore Romano, gazeta zyrtare e Vatikanit i ka kushtuar një tjetër artikull situatës politike në Shqipëri. Ndërsa
Dënohet me burg kardinali i Vatikanit për abuzim sek*ual me fëmijë Kardinali i Vatikanit, George Pell, është shpallur fajtor për 5 akuza, abuzim seksual me fëmijë për më shumë se dy deka
Serbia kërkon që edhe Vatikani të përfshihet në dialog Kryetari i Këshillit Iniciues, Milan Stamatoviq,i ka kërkuar Kishës Ortodokse të Serbisë që në rast të ndryshimit të for
Gjenden eshtra në ambasadën e Vatikanit, zgjidhet misteri 35 vjeçar? Mbetjet njerëzore të gjetura në një pronë të Vatikanit në Romë mund të jenë çelësi i zgjidhjes së një misteri 35-vjeçar
Vatikani dhe Kina nënshkruajnë një marrëveshje historike Vatikani ka njoftuar se ka nënshkruar një marrëveshje historike me Kinën. Kjo marrëveshje e përkohshme, do të t’i jepte
Abuzimi seksual i priftërinjve, Kili i kërkon informacion Vatikanit Prokurorët kilianë thanë në një deklaratë se ministria e jashtme kiliane, nëpërmjet ambasadës së saj në Itali, kishte kë
Gënjeshtër, Demaj nuk punon në ministri si drejtor për Vatikanin që nuk e njeh Kosovën Një “Drejtor i Departamentit për bashkëpunim me Vatikanin” që u emërua të enjten në Prishtinë, nuk ka detyrë zyrtare nga
Refuzuan Papën, serbët i tremben njohjes së Kosovës nga Vatikani Në Serbi ka shpërthyer një debat në mes të ministrit të Jashtëm Ivica Dacic dhe opinionit atje, rreth marrëdhënieve të t
Vuçiç i tregon Vatikanit çfarë pret nga Kosova Kardinali i Shtetit të Vatikanit, Pietro Parolin, ka bërë thirrje për një zgjidhje paqësore përmes dialogut mes Kosovës
Për Serbinë, mosnjohja e Kosovës nga Vatikani dhe Palestina ka shumë rëndësi Shefi i diplomacisë serbe Ivica Daçiq ka thënë sot se për vizitë në Beograd do të mbërrijë sekretari shtetëror i Vatikan
Vend i sekreteve të mëdha, çfarë fshihet në arkivat e Vatikanit? Nëpër botë ka shumë vende me interes, të cilat paraqesin një alternativë origjinale, ndryshe nga destinacionet e njëjta
Autobusi shpërthen në flakë në afërsi të Vatikanit (VIDEO) Një autobus shpërtheu në flakë në qendër të Romës pasditen e së premtes. Ngjarja u shënua në sheshin Pio XI, dy hapa