999 rezultate për

vaji

Vaji i ullirit ju mbron nga sëmundja e Alzheimerit Studiuesit italianë nga Shkolla e Mjekësisë prestigjioze Leëis Katz (LKSOM) në Universitetin Temple në Filadelfia kanë z
A është vaji i ullirit aq i shëndetshëm sa thonë? Vaji i ullirit është padiskutim mbreti i tryezës dhe një prej ushqimeve më të rëndësishme të dietës mesdhetare. Ai p
Pomada e përgatitur në shtëpi që shëron çdo lloj plage Pomada e mëposhtme përgatitet në kushte shtëpie, përbërësit e së cilës i gjeni në dyqanet me produkte bimore, natyrale!
Intriga ndaj Mbretëreshës, Mbreti pushon nga puna më të mirën e haremit (FOTO LAJM) Duket se mbretërit e konsideruar si playboy kanë të gjithë një karakteristikë tipike: Ata janë të paqëndrueshëm. Mbre
Pastrimi i gjakut përmes kamomilit dhe vajit të ullirit Kamomili është një bimë e cila që në lashtësi është përdorur për të kuruar sëmundje nga më të ndryshmet. Si të përgat
3 sekrete për përdorimin e vajit të kokosit në flokë Vaj i kastorit është përdorur si një produkt bukurisë për vite me rradhë, vajrat esencialë janë më popullore se kurrë dh
A është i dëmshëm përdorimi i tepërt i vajit të ullirit? Vaji i ullirit është shumë i pasur me agjentë anti-inflamatorë dhe anti-oksidantë. Ai përdoret për ushqime, mirëpo disa
A është i dëmshëm përdorimi i tepërt i vajit të ullirit? Tanimë dihet për benefitet e shumta që vaji i ullirit ka, mirëpo a është i dëmshëm konsumimi i tepërt i tij? Healthline
Skandali me vajin e ullirit, kështu përzihet me vaj luledielli Siguria ushqimore është një nga problemet që ende nuk ka gjetur zgjidhje në vendin tonë. Emisioni investigativ “Stop” në
Dihen përfitimet, por këto janë efektet anësore të vajit të peshkut Përfitimet e vajit të peshkut nuk janë gjithmonë të qarta, dhe mund të kenë efekte anësore të papritura. Disa peshq d
Gruaja "shëron" kancerin e vezorëve duke përdorur vajin e kanabisit Mjekët pretendojnë se një grua ‘kuroi’ kancerin ovarian, pasi mori trajtimin tradicional të vajit të kanabisit dhe ekstr
Vaji i plazhit apo birra, cili ju nxin më shpejt Duke qenë se jemi në sezonin e pushimeve, përveç notit duam të shijojmë dhe rrezet e diellit dhe pse jo mos marrim ngjyr
Vaji më i mirë natyral për nxirje, recetë e thjeshtë që mund ta bëni vetë në shtëpi Të gjithë do t’jua kenë lakmi ngjyrën e trupit që do ta merrni, të gjithë përbërësit i keni në kuzhinën tuaj! Vetëm p
Vaji i linit, ilaçi numër 1 për tensionin e lartë të gjakut Lini është një bimë që mbillet në vjeshtë në tokë të përgatitur mirë, korret në gusht dhe menjëherë mund të fillojë shtr
Hap pas hapi si të përgatisni vetë majonezën në shtëpi për 5 minuta Është shumë e shpejtë për t’u përgatitur dhe shumë e mirë. Mund ta përdorni sipas dëshirës, por ideale është me peshk os
Rastet kur nuk duhet përdorur vaji i kokosit Kemi dëgjuar shpesh se vaji i kokosit është shumë i përdorshëm si produkt kozmetik, apo edhe në ushqime më shumë në ëmbë
2 truke për të kuptuar nëse vaj i ullirit është 100% organik ose jo Vaji i ullirit bio përmban substanca të dyshimta dhe klorofil që japin ngjyrën dhe aromën e vajit të rregullt të ullirit
Aventura me parashutë i merr jetën 11 personave Një avion i vogël është rrëzuar në Havaji, duke shkaktuar të paktën 11 viktima. Avioni po barte disa persona, që dës
Si të rrisni flokët 10 cm për një javë Nëse jeni gjithmonë në kërkim të mrekullive për t’i rritur flokët më shpejt, po ju tregojmë për Metodën “kokë-poshtë”, e
Fara e zezë sjell këto përfitime 1.Vaji i farës së zezë parandalon humbjen e flokëve: Mjafton që ta masazhoni kokën me këtë vaj dhe ta lini atë për 20 mi