999 rezultate për

ushqimi

Para se Hitleri të hante, gjithmonë e bënte këtë para ushqimit Adolf Hitler, që udhëhoqi Gjermaninë për shumë vjet dhe thirrej "fuhrer", duke pushtuar një pjesë të madhe të Europës dh
E keni tepruar me ushqimin për festa? Kjo është pija që largon toksinat nga trupi Gjatë ditëve tëfestave të gjithë e kemi tepruar me ushqimin, kush më shumë e kush më pak. Kjo ka bërë që organizmi jonë
Dhëmbët duhet t’i lani përpara apo pas ushqimit në mëngjes Dhëmbët duhet të lahen çdo ditë për t’i mbajtur të pastër dhe të shëndetshëm. Por edhe larja e shpeshtë mund të dëmto
Si të kuptoni sasinë e ushqimit që duhet të hani përmes dorës (FOTO LAJM) Numërimi i rreptë i kalorive është rraskapitës dhe interneti është i mbushur me dieta të ndryshme, por jo të gjitha janë
Nëse edhe ju e teproni me ushqimin gjatë dhjetorit, bëni këtë supë herë pas here Kjo është receta detox e një supe mjaft të thjeshtë: e pasur me ushqime që kanë veti të largojnë fryrjen e barkut, do t’
Në dimër stërvitja është më e lodhshme, si të merrni vitaminë D nga ushqimi Nëse jeni një njeri që stërviteni e dini mirë se në dimër, lodhja fizike është më e madhe. Kjo për shkak se mungon vi
Përse nuk duhet të pini ujë të ftohtë gjatë ushqimit Hidratimi është një nga elementët thelbësore të një jete të shëndetshme. Çdo ditë trupi ynë humbet 2 deri 3 litra ujë ng
Si në Afrikë: 60% e të varfërve në Shqipëri nuk kanë ushqim të mjaftueshëm Krahasohemi me Afrikën, 60% e të varfërve në Shqipëri Duke analizuar zhvillimin e qëndrueshëm global të përcaktuar në o
Faji është i prindërve, ka një arsye pse fëmijët bëjnë naze me ushqimin Një studim i Qendrës Universitare Erasmus në Rotterdam ka nxjerrë në pah se fëmijët ushqehen keq, bëhen tekanjozë me ush
Osteoartriti, sëmundja e mundimshme që luftohet përmes ushqimit Një nga problemet më të mëdha me kockat është Osteoartriti. Dhimbjet dhe simptomat e saj mund të trajtohen me disa terap
11 rregulla të ngrënies së shëndetshme që duhet t'i harroni plotësisht (FOTO LAJM) Ata që kujdesen për trupin e tyre shpesh përpiqen të zëvendësojnë ushqime jo të dëmshme me ato të shëndetshme. Por në nj
Bëri një pyetje për ushqimin e fëmijës, nëna "masakrohet" me komente Një nënë ka ngritur debate të mëdha në rrjet pasi pyeti nëse duhet t'i jepte për mëngjes vajzës së saj 2 vjeç picë plot
Numri befasues i të rriturve amerikanë që mendojnë se qumështi me çokollatë vjen nga lopët kafe Amerikanët nuk e dinë se ku rritet ushqimi, si futet në dyqane – apo madje, në rastin e qumështit me çokollatë, çfarë ka
Mos i bëni më kurrë! Këto ushqime nuk duhen kombinuar me njëra- tjetrën (FOTO LAJM) Të kesh një dietë të përshtatshme është shumë e rëndësishme për një jetë të shëndetshme. Zgjedhja e ushqimit të duhu
Pse njerëzit hanë më pak kur kanë pirunë të mëdhenj? Madhësitë më të mëdha të pjesëve zakonisht nënkuptojnë se hamë më shumë ushqim, por sipas studimit të ri, kafshimet më t
Në pritje të bebushit të dytë, Elita Rudi e "çmendur" pas këtij ushqimi (FOTO LAJM) Moderatorja Elita Rudi dhe reperi Gjiko po bëhen prindër për herë të dytë. Shumë shpejt, bukuroshja nga Kosova do të
COVID-19/ Bombaj publikon dietën antivirale: Hudhra, qepë të njoma e vaj ulliri (FOTO LAJM) Dietologia Blerina Bombaj Troci ka bërë publike një dietë antivirale që sipas saj do i shërbejë të gjithë personave të i
Ushqimi që nuk duhet konsumuar asnjëherë para se të flin Trupit i nevojitet gjumi në mënyrë që të funksionojë siç duhet. Mungesa e gjumit është gjithmonë gjë e keqe për shëndeti
Kaloi çdo cak! Renato Mekolli i hedh konkurrentes në fytyrë ushqimin Mbrëmjen e djeshme në emisionin “Hell’s Kitchen’, Renato Mekolli u acarua me njërën ndër konkurrentet, Ergisën. Në pj
11 rregulla të ngrënies së shëndetshme që duhet t'i harroni plotësisht (FOTO LAJM) Ata që kujdesen për trupin e tyre shpesh përpiqen të zëvendësojnë ushqime jo të dëmshme me ato të shëndetshme. Por në nj